Krotoszyn: Charytatywny festyn dla chorej Zuzi

  Krotoszyn: Charytatywny festyn dla chorej Zuzi

  EM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  6,5 tysiąca złotych to wynik charytatywnego festynu, zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. Pieniądze te przekazane zostaną na leczenie 13-letniej Zuzanny Skowrońskiej, u której stwierdzono nawrót choroby nowotworowej.
  Zuzia od dwóch lat walczy z rakiem kości. Wydatki znacznie przekraczają rodzinny budżet, bo pieniądze potrzebne są nie tylko na leczenie, ale też na mnóstwo innych niezbędnych rzeczy, jak chociażby opłacenie pobytu mamy w Poznaniu, dojazdy, kupienie naraz kilkunastu piżam (na każdy dzień) czy też specjalna dieta, by dziewczynka mogła dojść do siebie po chemii. Do tego wszystkie bieżące potrzeby rodziny, które opłacić trzeba z jednej pensji.

  Krotoszyńska "ósemka" zorganizowała już kilka imprez, podczas których zbierano pieniądze dla Zuzi. Tym razem był to festyn na pożegnanie lata z mocnym akcentem sportowym. Dwubój lekkoatletyczny i mecze piłkarskie rozgrywali uczniowie, toczono też piłkarski turniej z udziałem nauczycieli, absolwentów oraz samorządowców.

  Największa atrakcją dla kibiców była licytacja, podczas której zdobyć można było koszulki reprezentacyjne oraz plakaty i zdjęcia z autografami. Zagorzałą walkę stoczono o piłkę ufundowana przez KKS Lech Poznań z dedykacja i podpisem byłej gwiazdy Kolejorza Piotra Reissa. Wylicytowano ją za 480 złotych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo