Poznań: Naukowcy mieli znowu swoją wyjątkową noc. Film

  Poznań: Naukowcy mieli znowu swoją wyjątkową noc. Film

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Politechnika Poznańska przeżyła w piątek po południu i wieczorem oblężenie

  Politechnika Poznańska przeżyła w piątek po południu i wieczorem oblężenie ©W. Wylegalski

  Po raz kolejny tłumy Wielkopolan pojawiły się na Nocy Naukowców organizowanej przez Politechnikę Poznańską. Impreza odbywa się w tym samym czasie na uczelniach całej Europy. W zeszłym roku to jednak Poznań pobił rekord frekwencyjny. Tym razem mogło być podobnie.
  Politechnika Poznańska przeżyła w piątek po południu i wieczorem oblężenie

  Politechnika Poznańska przeżyła w piątek po południu i wieczorem oblężenie ©W. Wylegalski

  - Przyjeżdżamy tu co roku - mówi Maria Szygenda, nauczycielka fizyki z Mieściska. - Uważam, że to jedyna okazja, by uczniowie mogli zobaczyć niektóre doświadczenia.

  Jedną z atrakcji, na którą przyszły największe tłumy, była "Fizyka turbo show" - pokaz, na którym naukowcy wywoływali tornado, pokazywali, jak wygląda tornado związane końcami oraz tłumaczyli, jak uciec z wiru wodnego.


  Architekci natomiast zapraszali do wspólnego projektowania oraz wykonywania lamp oraz strojów inspirowanych architekturą. Studenci z koła naukowego automatyki i robotyki zorganizowali turniej piłki nożnej robotów. - To nowe życie tych maszyn. Kolejne pokolenia studentów zmieniają ich zastosowanie, my uczyniliśmy z nich piłkarzy - tłumaczył Michał Topolski z koła naukowego.

  Prawdziwe "show" zafundowali gościom studenci chemii. Na ich pokazie sala pękała w szwach i może najlepiej można było dostrzec, że nauka nie musi być nudna. - Zapraszamy do eksperymentu trzy dziewczyny. Chcemy podarować im kwiaty - zachęcał prowadzący. Dziewczyny dostały róże, które zamroziły w ciekłym azocie. Następnie uderzyły nimi prowadzącego eksperyment, oczywiście na jego prośbę. I co? Kwiat rozpadł się na tysiąc kawałków. Emocji, które wybuchły na sali, nie da się raczej porównać z tymi z lekcji chemii w szkole...

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mało nam

  adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 12

  Czemu nie ma takiego parku techniki na dotknięcie w Poznaniu? Na remont sali kinowej CK Zamek są miliony złotych a na rozwijanie zdolności technicznych dziecka zero!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo