Czarnków, Trzcianka: Ratownicy medyczni drżą o pracę

  Czarnków, Trzcianka: Ratownicy medyczni drżą o pracę

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Czy ratownicy medyczni w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (drugiego co do wielkości na terenie byłego województwa pilskiego) od nowego roku zostaną bez pracy?
  Planowana przez wojewodę reorganizacja systemu ratownictwa medycznego w Wielkopolsce, która ma zacząć obowiązywać już w przyszłym roku, okazuje się dla nich szczególnie niebezpieczna. Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Trzciance już przygotował wypowiedzenia.

  - To działania czysto asekuracyjne - przekonuje Marcin Michlewicz, rzecznik trzcianeckiego szpitala. Chodzi o kontrakty na ratownictwo medyczne, które mają być podpisywane z Narodowym Funduszem Zdrowia pod koniec tego roku.
  Poprzednio podpisywały je oddzielnie szpitale w Trzciance i Czarnkowie, a realizowali i nadal realizują etatowi ratownicy medyczni. Zasady nowego przetargu mają być inne. Na cały powiat będzie tylko jeden kontrakt; kto go podpisze, bierze wszystko i "obstawia" cztery karetki. Problem w tym, że niekoniecznie musi wygrać szpital.

  Ratownicy medyczni z Trzcianki bez trudu wymieniają co najmniej dwie prywatne firmy z regionu, które mogą i na pewno będą o kontrakt z NFZ walczyć. O możliwość wydzierżawienia pomieszczeń dla personelu karetek w trzcianeckiej lecznicy dopytywała już firma z Warszawy.

  - Widzimy co się dzieje, konkurencja będzie mocna - oceniają anonimowo ratownicy, którzy coraz mocniej martwią się o swoje miejsca pracy. Niestety, mają się o co martwić. - Z zatrudnionych, 22 ratowników, pracę, w przypadku, gdy szpital nie zdobędzie kontraktu, możemy zapewnić jedynie dwóm z nich. Niestety cała reszta będzie musiała zostać zwolniona. Karetki, choć to nie jest ich docelowe przeznaczenie, wykorzystamy do transportu chorych. To czarny scenariusz, ale musimy się na niego przygotować - wyjaśnia Michlewicz.
  1 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ratownicy

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 24

  co sie przejmujecie,najpierw zasiłek dla bezrobotnych a później Opieka Społeczna i będziecie zyli sobie godnie i dostatnio jak większość społeczeństwa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo