Powiat gnieźnieński: Dwóch zamaskowanych bandytów napadło na...

  Powiat gnieźnieński: Dwóch zamaskowanych bandytów napadło na dom

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  - Dwóch zamaskowanych sprawców przy użyciu niebezpiecznych narzędzi napadło na dom. Ukradli 25 tys. zł, a następnie odjechali z miejsca zdarzenia. Rozpoczyna się policyjna obława i pościg za przestępcami - relacjonuje policyjne ćwiczenia, w których wzięło udział 80 policjantów, mł. asp. Anna Osińska z KPP w Gnieźnie.
  - Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu został powiadomiony przez jednego z mieszkańców o napadzie na jego dom i kradzieży 25 zł - opisuje ćwiczenia asp. Osińska. - Z relacji pokrzywdzonego wynika, że sprawcy odjechali w kierunku Rogoźna granatową Skodą. zostają wystawione posterunki meldunkowe. Sprawcy napadu uciekają drogami powiatu obornickiego, w międzyczasie przerwali blokadę i uciekli w kierunku miejscowości Skoki, Sławy Wlkp.
  Kiszkowa a następnie Sławna. Jeden z posterunków blokadowych poinformował, że ścigany pojazd skręcił w lewo i skierował się na Kaminionek. Tam sprawcy napadu ukryli się w jednym z opuszczonych budynków, gdzie zostali zatrzymani.

  - Celem działań było wypracowanie odpowiednich metod współdziałania w przypadku wystąpienia zdarzeń obejmujących swym zasięgiem kilka powiatów - dodaje pani rzecznik. - Przeprowadzonym ćwiczeniom przyglądali się obserwatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy przeprowadzenie jak i dowodzenie tymi ćwiczeniami ocenili na ocenę dobrą. Jednak nie obyło się bez kilku drobnych niedociągnięć i błędów, które popełniono podczas realizacji tych ćwiczeń. Wyłapanie i wskazanie tych niedociągnięć pozwoli na ich wyeliminowanie podczas prowadzonych szkoleń i ćwiczeń, tak aby w przyszłości uniknąć lub ograniczyć do minimum ich popełnienie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo