Erotyzm oczami kobiet. Zobacz zdjęcia

  Erotyzm oczami kobiet. Zobacz zdjęcia

  Marek Grzymski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pierwsze miejsce - Izabela Urbaniak
  1/6
  przejdź do galerii

  Pierwsze miejsce - Izabela Urbaniak

  W siedzibie firmy Outline Media odbyła się dziś konferencja prasowa, na której poznaliśmy zwyciężczynie konkursu "Erotyzm oczami kobiet". Była to pierwsza, fotograficzna, część. Druga, filmowa, rozstrzygnie się w październiku.
  Nagrodzono zdjęcia pojedyncze oraz cykliczne. W kategorii "cykl zdjęć" pierwszą nagrodę zdobyła Izabela Urbaniak z Łodzi. Jurorki zauważyły subtelność i delikatność zdjęć, dodając, że konkurs był zdominowany przez prace utrzymane w takim charakterze. Składające się ze specjalistek w dziedzinie fotografii jury, stawiało nacisk na fotografie opowiadające jakąś historię. Brakowało zdjęć odważniejszych, bardziej wyzywających.

  Żeby podkreślić różnorodność prac, drugie miejsce w tej kategorii przyznano Izabeli Wrzos z Torunia. Jej prace przedstawiają intymną relację między kobietą a mężczyzną ukazaną w sposób naturalny i nie inscenizowany.

  Przy wyborze zdjęć cyklicznych panowała jednomyślność, a burzliwe dyskusje wytworzyły się podczas ustalania najlepszej fotografii pojedynczej. - Spory te były efektem różnic wynikających z odmiennych doświadczeń jurorek oraz szerokiego pola do interpretacji większości zdjęć - stwierdziła Monika Lisiecka, jedna z jurorek.

  - Oceniając pracę autorstwa Justyny Zduńczyk, na pochwałę zasłużyło klasyczne podejście i klimat, który udało się uzyskać również dzięki dopracowaniu technicznej strony - komentowała zwycięskie w kategorii zdjęć pojedynczych zasiadająca w komisji Katarzyna Widmańska. Natomiast laureatka drugiego miejsca, Aleksandra Pelc, podesłała jedno z najbardziej kontrowersyjnych i skłaniających do dyskusji zdjęć, prezentujące nagą kobietę z zasłoniętą twarzą.

  Organizatorzy chcą promować niektóre z nadesłanych prac na wystawie i powstającym portalu internetowym, który będzie platformą przeznaczoną dla kobiet chcących prezentować swoją wizję zmysłowej erotyki. Strona ma wystartować 10 listopada i oprócz zdjęć umieszczane na niej będą również filmiki (w tym również animacje). Będą to krótkie filmy, które zostaną wybrane podczas drugiego etapu konkursu, 8 października w kinie Muza. Wśród jurorek znajdą się Maria Peszek i Monika Mrozowska, ale swój wpływ na ostateczny werdykt będzie miała także publiczność.

  Celem konkursu jest ukazanie erotyzmu z perspektywy kobiet, których wrażliwość i umiejętność uchwycenia zmysłowości w na pozór niedostrzegalnych sferach otaczającej nas rzeczywistości, jest całkiem odmienna od męskiego. Intencją organizatorów było również wzbudzenie polemiki na temat wizerunku współczesnej kobiety kreowanego przez media.

  Zwyciężczynie kategorii "cykl zdjęć":
  1. Izabela Urbaniak
  2. Izabela Wrzos
  3. Karolina Gorzelańczyk

  Zdjęcia pojedyncze:
  1. Justyna Zduńczyk
  2. Aleksandra Pelc
  3. Patrycja Pawęzowska
  Wyróżnienie: Weronika Trypa

  Więcej zdjęć na: www.kulturuj.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo