Media: Związkowcy chcą zmiany prezesa radia

  Media: Związkowcy chcą zmiany prezesa radia

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mamy dość tego, co wyprawia prezes Filip Rdesiński! Weszliśmy w spór zbiorowy z zarządem - mówią związkowcy z publicznego Radia Merkury. Sam Rdesiński odpowiada, że... sporu nie ma.
  Kojarzony ze środowiskiem PiS Filip Rdesiński rządzi Radiem Merkury od czerwca. Bardzo szybko zraził do siebie sporą część załogi. W środku awantury przed Pałacem Prezydenckim zawiesił w redakcji krzyże, zakończył też współpracę z doświadczoną dziennikarką Niną Nowakowską. Zaangażował za to w radiu kilka osób związanych z "Gazetą Polską", w której pracował. Efekt? Dwa działające w radiu związki - "Solidarność" i Związek Dziennikarzy Radia Merkury - chcą jego odwołania i weszły z nim w spór zbiorowy.


  - Ruchy kadrowe tego pana szkodzą spółce - mówi nam jeden ze związkowców. - Jego kadencja już wygasła i jest tylko p.o. prezesa do czasu wyborów nowych władz. Powinien ograniczyć się do administrowania radiem - dodaje.

  Co na to Rdesiński? - Żadnego sporu zbiorowego nie ma - ucina. Związkowcy tłumaczą, że prezes sporu nie uznaje. I zapowiadają, że jeśli to się nie zmieni, to sprawa skończy się strajkiem.

  To nie jedyny problem prezesa. Krzysztof Luft z KRRiT powiedział nam wczoraj, że w związku z tym, co dzieje się w Merkurym, stacja będzie jedną z pierwszych, gdzie zmienią się władze. To znaczy, że Rdesiński może stracić pracę jeszcze w tym roku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo