Poznań: Na koncert Stinga dojedziemy za darmo

  Poznań: Na koncert Stinga dojedziemy za darmo

  KOSTA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jesteś poznaniakiem? Zostaw auto w domu i skorzystaj z tramwaju. Przyjeżdżasz spoza Poznania? Zostaw auto na specjalnym parkingu - dojedziesz za darmo oznaczonymi autobusami lub tramwajami. Oto nasza recepta, by bezstresowo dotrzeć na dzisiejsze otwarcie Stadionu Miejskiego.
  Zamknięte ulice
  Bramy obiektu zostaną otwarte o godzinie 16 i w tym samym momencie rozpocznie się operacja zamykania kolejnych ulic wiodących na Bułgarską. Jako pierwszą drogowcy zamkną ul. Węgorka (od Grunwaldzkiej), zaś od 18 nie będzie już możliwy przejazd Bułgarską (w obu kierunkach) na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej.

  Zamknięte zostaną także Świerzawska oraz Wałbrzyska (od Strzegomskiej).
  Na Wałbrzyskiej dopuszczony zostanie wjazd dla pojazdów dysponujących specjalnymi przepustkami. Na zamkniętym odcinku Bułgarskiej dopuszczony będzie jedynie ruch autobusów komunikacji miejskiej. Objazd wokół Bułgarskiej prowadzony będzie ulicami: Marcelińską, Grochowską i Grunwaldzką.

  Co w zamian?
  Darmowa komunikacja miejska, dla każdego posiadacza biletu na Stinga! Przed kontrolerem można się nim legitymować dziś od godziny 14, aż do 2 w nocy.

  Wiodące w stronę stadionu linie tramwajowe i autobusowe wymkną się normalnemu rozkładowi jazdy - na szczęście ma to oznaczać większą częstotliwość kursów.

  I tak: tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 kursować będą z częstotliwością co 10 minut do godziny 20 oraz od 22 do północy. Podobnie będzie z autobusami linii 50 (kursy co 15 minut), linii 63 i 91 (co 10-12 minut), linii A (od 22 do północy kursy co 15 minut), linii nocnej 251 (od 23 do 2 w nocy co 15 minut).

  Lista bezpłatnych parkingów
  Przyjezdnym zostanie udostępnionych sześć specjalnych parkingów:
  Nr 1 przy markecie M1, ul. Szwajcarska.
  Nr 2 przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka - Cmentarna.
  Nr 3 przy ulicy Cmentarnej.
  Nr 4 przy markecie Tesco, ulica Serbska.
  Nr 5 przy CH Plaza.
  Nr 6 na terenie toru Poznań.

  Dodatkowe tramwaje i autobusy
  W godzinach od 15 do 20 i od 22 do północy uruchomiona będzie dodatkowa linia tramwajowa na trasie Towarowa - Budziszyńska, łącząca stadion z dworcem. Kursy co 10 minut.

  W tym samym przedziale czasowym będzie można skorzystać z autobusu łączącego parking przy Torze Poznań ze stadionem. Kursy co 10 minut.

  Na Bułgarskiej zlokalizowane będą dodatkowe przystanki:
  - w kierunku Grunwaldzkiej przy nieczynnej stacji benzynowej dla autobusów linii specjalnej z Toru Poznań oraz autobusów liniowych,
  - w kierunku Marcelińskiej przed ulicą Ptasią dla autobusów linii specjalnej na Tor Poznań (po zakończeniu koncertu).

  Teraz trzeba tylko mieć nadzieję, że ta logistyczna maszyneria zadziała tak, aby dobre wspomnienia pozostały nie tylko z otwarcia stadionu, ale i z drogi, którą trzeba będzie nań pokonać.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo