Poznań: Aleje Niepodległości w remoncie. Uwaga na korki

  Poznań: Aleje Niepodległości w remoncie. Uwaga na korki

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od wtorku mieszkańcy mogą spodziewać się sporych utrudnień w centrum, gdzie zacznie się remont nawierzchni Alei Niepodległości, na odcinku od ulicy Libelta do Fredry. Na zmiany muszą się przygotować też pasażerowie komunikacji miejskiej, bo autobusy pojadą innymi trasami.
  ZDM postanowił przyspieszyć wymianę nawierzchni i dlatego zamiast w weekendy, drogowcy będą pracować od wtorku do niedzieli. Od ulicy Fredry do ulicy Libelta wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Dlatego zmienią się trasy autobusów linii dziennych nr 51, 68, 71 oraz nocnej nr 237.

  Przy wyznaczonym objeździe autobusy zatrzymywać się będą na przystanku "Rondo Kaponiera" zlokalizowanym na ulicy Roosevelta.
  Nadal pasażerowie nie będą mogli korzystać z przystanku "Urząd Wojewódzki", a autobusy linii nr 51, 68, 71 jadące w kierunku północnym zatrzymywać się będą na przystanku "Libelta". Z kolei wszystkie autobusy będą wracać po stałej trasie.

  Ciężki sprzęt wjedzie na remontowany odcinek Alei Niepodległości zaraz po porannym szczycie komunikacyjnym. Stara i zniszczona nawierzchnia zostanie najpierw sfrezowana, a potem drogowcy zaczną układać nową. ZDM chce jak najszybciej skończyć prace remontowe w związku ze zbliżającym się nowym rokiem akademickim oraz 11. edycją Poznań Maratonu, którego trasa przebiega między innymi przez aleję Niepodległości.

  Ale to nie koniec utrudnień w centrum, bo od poniedziałku drogowcy będą również pracować na ulicy Ogrodowej. Wyremontowane zostaną chodniki, jezdnia i miejsca postojowe na odcinku od ulicy Półwiejskiej do ulicy Ratajczaka. Prace remontowe potrwają do końca października.

  Drogowcy rozpoczną roboty na chodniku po stronie północnej ulicy, równocześnie od strony ulicy Piekary i ulicy Ogrodowej. Przed ulicą Ratajczaka zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltobetonowa.
  A już 1 października będą kontynuowane prace na Alejach Niepodległości, a dokładnie na skrzyżowaniu z ulicą Libelta. Termin rozpoczęcia tych prac jest związany z zakończeniem robót Aquanetu prowadzonych obecnie na Pułaskiego, a które mają się skończyć 30 września. Prace remontowe na skrzyżowaniu alei z ulicą Libelta potrwają do 5 października.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo