Hokej: Wojskowi rozbili akademików

Pojedynek dwóch Tomaszów – Choczaja z Grunwaldu  (z lewej) i Górnego  z AZS AWF Poznań
Pojedynek dwóch Tomaszów – Choczaja z Grunwaldu (z lewej) i Górnego z AZS AWF Poznań Janusz Romaniszyn
Hokeiści na trawie mistrza Polski Grunwaldu Poznań nie pozostawili żadnych wątpliwości swoim lokalnym rywalom akademikom w meczu trzeciej kolejki rozgrywek pierwszej ligi. Wojskowi wysoko pokonali AZS AWF 7:0 (6:0), szczególnie imponując w pierwszej odsłonie.

Grunwald po raz pierwszy zagrał pod wodzą nowego szkoleniowca Jerzego Wybieralskiego, i trzeba przyznać, że był to występ imponujący. Już po kwadransie wojskowi wygrywali 3:0 po dwóch bramkach Artura Mikuły i Marcina Strykowskiego oraz karnym Tomasza Dutkiewicza. Tak szybko stracone gole wpłynęły deprymująco na akademików, którzy nie byli w stanie tego dnia pokonać bramkarza Grunwaldu. Tymczasem mistrzowie Polski jeszcze do przerwy zdobyli trzy następne gole, a po przerwie dołożyli jeszcze jednego i wygrali pewnie 7:0.

Emocji nie było też w innym derbowym spotkaniu w Gnieźnie, gdzie Stella zmierzyła się ze Startem. Zespół trenera Rafała Grotowskiego miał ochotę na zwycięstwo, ale to jednak podopieczni Wojciecha Jankowskiego okazali się wczoraj skuteczniejsi. W pierwszej odsłonie gole zdobyli Marcin Grotowski i Maciej Wejerowski, a po przerwie do siatki trafili jeszcze Piotr Mikuła oraz ponownie Grotowski. Dopiero przy wyniku 0:4, honorową bramkę dla Stelli zdobył Sebastian Dulko.

Więcej emocji było w pojedynku Polonii Środa z LKS Gąsawa. Goście, którzy do tej pory nie zdobyli jeszcze punktu, objęli prowadzenie w 23. minucie. Polonia wyrównała tuż po przerwie, a potem na boisku walczyła twardo o zwycięstwo. Wydawało się, że dojdzie do karnych zagrywek, ale w ostatnich pięciu minutach gąsawianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Nie doczekali się niestety takiego hokeiści poznańskiego Pocztowca. Brązowi medaliści poprzednich rozgrywek ulegli na swoim boisku wicemistrzowi kraju Pomorzaninowi Toruń 1:2. Pocztowcy prowadzili 1:0, jednak po prostych błędach stracili dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. Po przerwie, mimo wielu sytuacji poznaniacy nie mogli pokonać bramkarza gości Łukasza Domachowskiego.

Liderem rozgrywek pozostała natomiast poznańska Warta, która na boisku w Gąsawie pokonała LKS Rogowo 4:2. Zieloni zaskoczyli rywali już na początku spotkania i po ośmiu minutach prowadzili 2:0. Ambitnie walczący rogowianie próbowali doprowadzić choćby do wyrównania, jednak poznański zespół kontrolował sytuację na boisku, prowadząc najpierw 2:1 i 3:1, aby ostatecznie wygrać 4:2, zdobywając decydującą bramkę w ostatnich sekundach pojedynku. Brawa dla zielonych za pierwszą lokatę w tabeli.

Wyniki trzeciej kolejki

Pocztowiec Poznań - Pomorzanin Toruń 1:2 (1:2). Bramki: Mat. Siejkowski (10) - Nowakowski (12-kr), Zieliński (30). LKS Rogowo - Warta Poznań 2:4 (1:2). Bramki: Popiołek (26), Krokosz (62) - Walkowiak 2 (59, 70), A. Semonowicz (1), Poszwa (8). Stella Gniezno - Start Gniezno 1:4 (0:2). Bramki: Dulko (58) - M. Grotowski 2 (12, 53), Wejerowski (27), P. Mikuła (47). Polonia Środa - LKS Gąsawa 1:4 (0:1). Bramki: Tomaszewski (37) - Jędrys 2 (65, 68), Wrzesiński (23), M. Hutek (70). Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 7:0 (6:0). Bramki: A. Mikuła 2 (7, 29), Strykowski 2 (15, 33-kr), Dutkiewicz (16-karny), Rataj (31-kr), Grzeszczak (58).