Pleszew: Jako drudzy w kraju mają specjalny certyfikat...

  Pleszew: Jako drudzy w kraju mają specjalny certyfikat czystości

  Jacek Tomczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pleszewskie Centrum Medyczne jest drugą placówką w kraju, która może się pochwalić certyfikatem "Czysty szpital, Czyste leczenie" (jako pierwszy otrzymał go szpital w Katowicach).
  W piątek podczas uroczystej gali odbyło się wręczenie certyfikatu przez firmę Dekra Certyfication sp. z o.o., która przeprowadziła weryfikację szpitala. - Certyfikat, który otrzymaliśmy jest zwieńczeniem naszej pracy w dziedzinie zakażeń szpitalnych - mówi lekarz epidemiolog Wojciech Łyskawa. - To ma ogromne znaczenie dla pacjenta przyjmowanego do szpitala, który obarczony jest ryzykiem zakażenia.

  Każdemu pacjentowi, który trafia do pleszewskiego szpitala, zostaje założona specjalna karta monitorowania zakażenia szpitalnego. Karta "wędruje" za pacjentem przez cały proces hospitalizowania.

  - Każdy zabieg, każda operacja, czy kolejne wkłucie, albo zabieg inwazyjny jest monitorowany i jeśli z pacjentem coś się dzieje, to w karcie jest to odnotowane Na tej podstawie podejmujemy odpowiednie decyzje, np. wykonania posiewu a potem zastanawiamy się co z tego posiewu wyrosło, co pacjent w związku z tym dostał itd. - tłumaczy lekarz.

  Aby otrzymać certyfikat szpital musi spełnić szereg rygorystycznych norm czystości. Ocenie podlega m.in. liczba i kwalifikacje personelu medycznego, procedury medyczne, warunki lokalowe, identyfikacja wyrobów, sprzętu i narzędzi, stosowanie środków dezynfekcyjnych, procedury zakupu usług, gospodarka odpadami i higiena.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo