Golina: Do końca roku naprawią przerwane podczas powodzi...

  Golina: Do końca roku naprawią przerwane podczas powodzi wały

  AK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do końca roku ma zostać naprawiony przerwany podczas tegorocznej powodzi wał przy autostradowym moście na Warcie w Sługocinie.
  Regionalny Oddział Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Koninie właśnie ogłasza przetarg na prace. Wał został rozkopany kiedy okazało się, że poziom rozlewisk przy nasypie autostrady jest wyższy niż lustra wody w korycie rzeki. Woda zagrażała nie tylko autostradzie. Zalała także kilka gospodarstw w gminie Golina. Teraz 32-metrową wyrwę trzeba zasypać i umocnić. Naprawy wymaga również przewał w Kraśnicy, przez który wezbrane wody Warty wdarły się na polder Golina i odcięły od świata wiele domów. Ma być on dodatkowo wzmocniony płytami.

  - Na zimę wały muszą być zamknięte - mówi Wiesław Prauza, zastępca dyrektora WZMiUW w Koninie. - Dlatego prace muszą być wykonane jeszcze w tym roku.

  Naprawa obu wałów będzie kosztowała ponad 1 mln złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Zostały przyznane ze specjalnego funduszu MSWiA na odbudowę przerwanych wałów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo