Konin: Ojcobójca w Wilkowa skierowany na obserwację...

  Konin: Ojcobójca w Wilkowa skierowany na obserwację psychiatryczną

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Sąd Okręgowy w Koninie zdecydował o skierowaniu 27-letniego Marcina B. z Wilkowa na czterotygodniową obserwację psychiatryczną. Z takim wnioskiem do sądu wystąpiła konińska prokuratura.
  Marcin B. pod koniec października zeszłego roku zabił swojego ojca. Zakrwawionego, leżącego przed posesją 55-letniego Ryszarda B. znaleźli przypadkowo przejeżdżający osiedlową ulicą młodzi mężczyźni. Kiedy się zatrzymali zauważyli też rannego Marcina B. Obaj z ranami ciętymi głowy, szyi i rąk trafili do konińskiego szpitala. Ryszard B. zmarł podczas przygotowania do operacji. Jego syn po kilku dniach wrócił do domu. Został zatrzymany pod koniec lipca. Przyznał się do zabójstwa. Wyjaśnił też motywy i okoliczności zbrodni.

  Po jednorazowym badaniu psychiatrycznym, prokuratura zawnioskowała do sądu o skierowanie Marcina B. na obserwację w szpitalnym areszcie. Zdaniem śledczych wyjaśnienia 27-latka wskazują bowiem, że w momencie zabójstwa mógł on być niepoczytalny. Jeśli przypuszczenia te potwierdzi obserwacja, sprawa Marcina B. może zostać umorzona. Jeśli natomiast medycy orzekną, że jest mężczyzna jest niebezpieczny dla otoczenia, zostanie on umieszczony w zakładzie zamkniętym.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo