Kalisz: Poszczuł psami i pobił funkcjonariuszy. Teraz stanie...

  Kalisz: Poszczuł psami i pobił funkcjonariuszy. Teraz stanie przed sądem

  and

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o naruszenie nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy policji.

  Do zajścia doszło w czerwcu na terenie podkaliskiej gminy Lisków. Policjanci zatrzymali wówczas do kontroli jeden z samochodów. Kierujący samochodem nie zatrzymał się i wjechał na drogę do pobliskiej posesji, a następnie próbował uciec. Policjanci zdołali go jednak zatrzymać. Wtedy do akcji wkroczył 43-letni właściciel posesji. Najpierw utrudniał policjantom wykonywanie czynności. Później ich uderzył i poszczuł psami. Mężczyzna został zatrzymany przez wezwany na miejsce dodatkowy patrol policji.

  - Przeprowadzone wtedy badanie wykazało, że podejrzany znajdował się w stanie znacznej nietrzeźwości; stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu sięgało 2 promili - wyjaśnia Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. - Wobec podejrzanego Prokurator Rejonowy w Kaliszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
  Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego mężczyźnie grozi teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo