Ganowicz wytrzyma z Grobelnym 12 rund?

  Ganowicz wytrzyma z Grobelnym 12 rund?

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ganowicz wytrzyma z Grobelnym 12 rund?
  PObudka! Koniec nudy w poznańskiej polityce. Koniec narzekania, że wszystko już wiadomo, i że nic nie może się zmienić. W mijającym tygodniu sprawy stanęły na głowie i pozmieniało się na potęgę. Puzzle, które od miesięcy Ryszard Grobelny układał z poznańską PO, nie złożą się w całość. Nie złożą, bo zza pleców poznaniaków wyskoczył nagle premier Donald Tusk. Zabrał kilka puzzli i zniknął!
  Ganowicz wytrzyma z Grobelnym 12 rund?
  Trudno powiedzieć, ile w tym wszystkim było przypadku. Czy Tusk, mówiąc publicznie, że żaden kandydat PO na prezydenta miasta nie może mieć postawionych zarzutów, pamiętał, że w Poznaniu ma Grobelnego? Przecież sam zgodził się kilka miesięcy wcześniej, żeby oskarżony w sprawie Kulczykparku Grobelny wstąpił do Platformy. Żeby wstąpił, a więc i żeby - to logiczne - jako urzędujący prezydent był w najbliższych wyborach kandydatem PO.

  Tusk zmienił zdanie? Czy zwyczajnie o Grobelnym zapomniał, ale ze względów wizerunkowych nie chciał wycofywać się ze swoich słów? Tego już się nie dowiemy. Faktem jest, że poznańska PO - choć teoretycznie może do słów Tuska się nie zastosować - zdanie premiera uszanuje i Grobelnego nie wystawi. Choćby dlatego, że jej obecne władze, z przewodniczącym Filipem Kaczmarkiem na czele, niespecjalnie Grobelnego cenią. Słowa premiera są wymarzonym pretekstem.

  A Grobelny? Chce być prezydentem jeszcze cztery lata, więc wystartuje w wyborach sam. Sytuacja zmieni się jednak o tyle, że nie będzie już pewny zwycięstwa. Będzie musiał walczyć o nie z PO.
  Pytanie tylko, jak ciężka będzie to walka. Najlepiej dla widowiska (i dla miasta) byłoby, gdyby Grobelny - używając języka bokserskiego - musiał walczyć przez pełne 12 rund. Do tego potrzebuje jednak przeciwnika ze szczęką twardą jak Tomasz Adamek.

  Wspomniany europoseł Filip Kaczmarek, który przez dobre pół roku zwodził dziennikarzy, nie przecinając spekulacji na temat swojego startu przeciwko Grobelnemu, walczyć nie chce. Szansę dostanie więc najpewniej pretendent nr 2 - Grzegorz Ganowicz.

  Czy przewodniczący Rady Miasta wytrzyma 12 rund z Grobelnym? Tego nie wiemy. Pewne jest, że wybory ze startującym jako kandydat niezależny Grobelnym i wystawionym przez PO Ganowiczem będą znacznie ciekawsze, niż gdyby Platforma postawiła na obecnego prezydenta. Ganowicz nie jest graczem z najwyższej politycznej półki, ale może przyciągnąć wyborców, którzy popierają Platformę, ale mają dość rządów Grobelnego. I - choć na pewno nie będzie faworytem - może sprawić niespodziankę.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A co różni Ganowicza i Grobelnego? To sojusznicy od 12 lat.

  Włodzimierz Nowak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Panowie będą musieli zabawić się w grę znajdź 5 detali, które różnią te obrazki i znaleźć głosowania gdy występowali przeciwko sobie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A może już po Grobelnym- w końcu

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Sama prawda w tym, co cytuje:
  "Jest pytanie, jak się pozbyć Grobelnego.. Myślę, że jedynym sposobem to uświadomienie, każdy sobie oraz pokazywanie, jak najszerszej głosującej poznańskiej...rozwiń całość

  Sama prawda w tym, co cytuje:
  "Jest pytanie, jak się pozbyć Grobelnego.. Myślę, że jedynym sposobem to uświadomienie, każdy sobie oraz pokazywanie, jak najszerszej głosującej poznańskiej społeczności /bo przecież nie Warszawiaki nam, go wybierają/, ogromu RÓŻNORODNEGO ZŁA i wszelakich BEZKARNYCH przekrętów, zaniechań i innych negatywów tego człowieka. Dostrzeżmy, że dla utrzymania władzy, nawet z posłem Dzikowskim, ostatnio pakt zawarł. Spróbuję więc wymienić kilka, według mnie największych "KRZYWD", jakich Poznań doznał i nadal doświadcza za sprawą tegoż pana Grobelnego /kolejność przypadkowa/:
  1. Mimo proekologicznych deklaracji - także przez "IMPREZY", systematyczne ZATRUWANIE nas, bo jak nazwać:
  a/ Zlokalizowanie CASTORAMY, w środku Winograd, ważnej sypialni Poznania. To jedyny, znany mi przykład w Polsce, by do dzielnicy mieszkalnej, "ściągać" spaliny z obszaru znacznie większego niż województwo. Wszędzie tego typu obiekty lokalizuje się poza miastami. Tu warto byłoby zadać pytanie panu Grobelnemu, czy kopcący piec i to wszelkimi truciznami, umieściłby w swojej sypialni,
  b/ wciskanie do innych osiedli mieszkalnych i w bezpośredni z nimi sąsiedztwo, mimo naszych zdecydowanych protestów, wszelakich centrów handlowych, jak różne "PESTKI", a ostatnio "ŁACINA", Tu stwierdzę, że centra handlowe panu Grobelnemu udają się wyjątkowo ale tu rodzą się pytania...
  c/ wyjątkowo złą sygnalizację w całym Poznaniu. Tu warto wspomnieć, że wcale nie tak dawno /ale nie za tego prezydenta/ właśnie w Poznaniu podejmowano pierwsze w kraju próby, tak zwanej "ZIELONEJ FALI" a dziś wyjątkowe absurdy, jak wieczorowe światła dla kilku samochodów i sporadycznych pieszych. To tez najpewniej, by wiernie, jak innym swoim obietnicom, EKOLOGII SŁUŻYC i koszty obsługi miasta ZMNIEJSZAĆ. Choć oczywiste, że te światła te osobiście pana Grobelnego nie kosztują a choćby, to i tak na jakieś wojaże, kasa miejska nie poskąpi a i premie wypłaci. Przecież to i tak z naszej krwawicy – PODATKÓW.
  d/ z zatruwaniem nas mieszkańców oraz coraz większym obniżaniem STANDARDU ŻYCIA , należy łączyć kolejną klęskę prezydenta, to jest coraz WIĘKSZY TŁOK na ulicach w centrum miasta i na głównych kierunkach. Problem bardziej złożony ale są w Polsce miasta, nie wspominając o cywilizowanych krajach, gdzie do centrów wpuszczany jest tylko transport zbiorowy /autobusy, tramwaje, taxi/, czy też ceny parkowania w centrum, są takie, że my Wielkopolanie, znani z racjonalności, by nie rzec, oszczędności, jak nas postrzegają inni, dokonywalibyśmy racjonalnych, czyli prozdrowotnych wyborów.
  2. Kolejną i gospodarczą, i społeczną porażką prezydenta to zakup tramwajów w Niemczech i to po jakiej cenie a jakości takiej, że wszystkie prawie po zakupie musiały podlegać naprawom gwarancyjnym. Natomiast nasz poznański „CEGLORZ”, czy ZNTK dogorywają, panie prezydencie. Nasuwa się wniosek , że wyznaczane przez pana władze MPK, podobny do Pana poziom prezentują. Na potwierdzenie, warto przytoczyć tu opisaną w miejscowej prasie, nieodległą fanaberię, jak na sytuację ekonomiczną, mianowicie zapowiedź jednego z prominentów MPK, instalowania na każdym przystanku elektronicznej sygnalizacji . Mnie to brzmiało, nie tylko, jako ogromna niegospodarność ale w zderzeniu ze wzrostem niepunktualności, szczególnie autobusów, jako zakpienie sobie z nas, mieszkańców. Panie prezydencie, przecież, przy odrobinie dobrych chęci i nie więcej pomyślunku, nawet przy tak wielkim bałaganie na drogach, można tak opracować rozkłady jazdy, aby ISTOTNIE zmniejszyć tak powszechne zapisy na tablicach, a jakże elektronicznych – KORKI. Dla ścisłości to na niektórych pętlach /końcowych przystankach/. 3. Kolejne co wyróżnia rządy pana Grobelnego w Poznaniu, to WYJĄTKOWE BEZPRAWIE przynależne władzy i majętnym, czego dowodzą” ZABAWY – SMUTNE”, osobiście pana prezydenta w różnych „Andersiach” – podobno też przedawnienie owemu panu zafundowano. Zaś wyjątkowa srogość dla nas maluczkich. Ale to jest właściwe dla całego okresu przewodzenia przez PO, do którego i pan usiłował się przytulić.
  4. I jeszcze dla odrobiny wesołości wśród łez. Mianowicie ostatnio dostrzegłem, tworzącą się damską armię STRAŻY prezydenckiej. Zupełnie urodziwe dziewczyny ale pan prezydent wyposażył w wyjątkowo mało gustowne pały, nawet większe, jak za komuny. Teraz już wiem, skąd nastolatki noże pod żebra koleżankom fundują. Wstydź się panie prezydencie, by taki przykłady w Poznaniu młodym darować.
  Przykro ale plusów pana władztwa nie stwierdzam. Może ktoś coś dostrzeże , chętnie poczytam"
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo