Kalisz: Zatrzymany mężczyzna handlujący podrabianymi piłami

  Kalisz: Zatrzymany mężczyzna handlujący podrabianymi piłami

  AND

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  30-letniego mieszkańca Gliwic, który na parkingu przed jednym z kaliskich marketów próbował sprzedać podrobione piły spalinowe i agregat prądotwórczy zatrzymali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kaliskiej komendy.
  - Gdy funkcjonariusze wjeżdżali na teren parkingu już z pewnej odległości widzieli stojący samochód marki BMW i wystawiony przed nim do sprzedaży sprzęt. Przy samochodzie stał mężczyzna i kilka osób oglądających. Policjanci zapytali o cenę oferowanego towaru. Mężczyzna powiedział, że agregat prądotwórczy kosztuje 900zł, a pilarki po 700zł każda. Były to podróbki urządzeń wiodących marek - mówi podkom. Bożena Majewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.


  Tego typu urządzenia wiodących firm, których znaki widniały na produktach oferowanych przez gliwiczanina kosztują 10 razy więcej. 30-latek trafił na kaliską komendą. Tam wyszło na jaw, że był już wielokrotnie notowany za sprzedaż podróbek różnych towarów. Stosowano wobec niego również tymczasowe aresztowania.

  Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu sprzętu z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi mu za to kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Prokurator zastosował wobec 30-latka dozór policji.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo