Poznań: Darmowe rowery pojawią się za rok

  Poznań: Darmowe rowery pojawią się za rok

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznańskie darmowe wypożyczalnie rowerów pod szyldem Enei, wkrótce zakończą swoją działalność. Choć to koniec tegorocznej edycji, to prawdopodobnie, podobne punkty pojawią się w stolicy Wielkopolski za rok. Wszystko dzięki dużemu zainteresowaniu mieszkańców, którzy chętnie korzystali z darmowych przejażdżek.
  - Przez ponad trzy miesiące funkcjonowania naszych dwóch wypożyczalni na Chwaliszewie i Golęcinie, z darmowych rowerów skorzystało ponad 1500 osób - podkreśla Maciej Owczarek, prezes Enei. - Cieszę się, bo to bardzo dobry znak na przyszłość. Widać, że poznaniacy coraz chętniej traktują rower jako regularny środek komunikacji miejskiej.

  Projekt darmowych wypożyczalni "Więcej Czystej Energii", był finansowany przez grupę energetyczną Enea oraz wspierany przez miasto Poznań.
  Początkowo w darmowej wypożyczalni znajdowało się 30 rowerów, jednak później otwarto kolejny punkt z jednośladami, gdzie do dyspozycji było kolejne 15 rowerów. Patronem akcji była "Polska Głos Wielkopolski", na łamach której prezentowano kolejne części mapy miejskich szlaków rowerowych. Można ją było znaleźć w letnich wydaniach "Głosu", a także otrzymać wypożyczając rower.

  Celem akcji było pójście w ślady innych dużych miast, w których od wielu lat promuje się turystykę rowerową. Dzięki powodzeniu projektu, pomysłodawcy zapowiadają, że darmowe jednoślady, pojawią się w mieście także za rok.

  - Akcję traktowaliśmy pilotażowo, jednak nie ukrywam, że od początku myśleliśmy również o planach na przyszły rok - tłumaczy Maciej Owczarek. - Sukces tegorocznych wypożyczalni utwierdził nas w przekonaniu, że to pożyteczny pomysł. Mam nadzieję, że nasz partner, czyli miasto, też tak to widzi. Osobiście chciałbym, by Poznań pod względem dostępności darmowych rowerów przypominał Amsterdam.

  Uroczyste zakończenie działalności darmowych wypożyczalni rowerów, odbędzie się 22 września na Starym Rynku. Nie zabraknie atrakcji, bo wydarzenie zbiega się z Europejskim Dniem Bez Samochodu. Z tej okazji, na płycie rynku ustawionych zostanie 200 rowerów treningowych i odbędzie się, prowadzony przez sześciu profesjonalnych trenerów, wspólny Maraton Spinningowy Enea. Swych sił, będą mogli spróbować wszyscy widzowie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo