Szef kaliskiej Solidarności: Krzyż został internowany

  Szef kaliskiej Solidarności: Krzyż został internowany

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj rano sprzed Pałacu Prezydenckiego usunięto krzyż ustawiony przez harcerzy dla upamiętnienia ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Krzyż przeniesiono go do pałacowej kaplicy. O decyzji urzędnicy Kancelarii Prezydenta RP powiadomili prezydent Warszawy, premiera i marszałka Sejmu. Obrońcy krzyża już zapowiadają, że będą pikietować pałac dopóki nie powstanie tam pomnik. W międzyczasie chcą też postawić nowe krzyże. Przeciwko usunięciu krzyża protestuje m.in. Jan Mosiński, szef kaliskiej Solidarności.
  - Moje oburzenie wywołuje fakt, że po raz kolejny rządzący lekceważąc społeczeństwo, nie prowadzą z nim dialogu, który czasami jest dialogiem trudnym. Zamiast poszukiwania wspólnych rozwiązań, o które apelowali biskupi diecezjalni, zdecydowano się na zastosowanie metod obcych kulturze chrześcijańskiej, które można określić mianem barbarzyńskich - pisze w swoim oświadczeniu Jan Mosiński.

  Jego zdaniem, "podstępne usunięcie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego jest potwierdzeniem opinii, że wpływ na decyzji głowy państwa miały środowiska wrogie Kościołowi katolickiemu, masoneria i grupy preferujące odmienność seksualną, zwolennicy prymatu cywilizacji śmierci nad cywilizację życia".
  Dalej Mosiński zauważa, że decyzje o usunięciu krzyża zapadły w dniu bardzo ważnym dla katolików, czyli w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Szef kaliskiej Solidarności wątpi, aby był to tylko przypadek.

  - Wydarzenia związane z usunięciem krzyża muszą wywołać zaniepokojenie środowisk katolików świeckich, gdyż w Polsce rozpoczęto usuwanie krzyża z publicznej przestrzeni, spychając go do Kościołów; niejako internując - dodaje związkowiec.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a ten Mosinski

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 24

  a ten tuz Mosiński to kogo reprezentuje.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo