Sąd: Nauczycielka pozwała kuratorium

  Sąd: Nauczycielka pozwała kuratorium

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Za dwa tygodnie poznański Sąd Okręgowy ogłosi wyrok w sprawie nauczycielki, która domaga się odszkodowania i zadośćuczynienia za błędną decyzję urzędniczą. Od Urzędu Miasta Poznania i Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty żąda 100 tysięcy złotych.
  O co chodzi w całym sporze? Kobieta siedem lat temu pracowała w jednym z poznańskich gimnazjów jako nauczyciel kontraktowy. Zamiast planowanego awansu na nauczyciela mianowanego została "zdegradowana" do pozycji stażysty. Wkrótce potem jej opiekunem został młodszy, mniej doświadczony kolega. Nauczycielka straciła na tym finansowo. Dodatkowo drogę awansową w zawodzie musiała rozpoczynać od początku. Co niestety, nie zawsze spotykało się ze zrozumieniem i życzliwością środowiska.

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił niekorzystną dla nauczycielki decyzję, ale droga dochodzenia roszczeń za straty i krzywdę okazała się długa i wyboista. Zdaniem poznanianki, jedną z przyczyn była opieszałość adwokata, który w maju 2006 roku podjął się prowadzenia jej spraw. To jest: wyrównania stopnia awansu zawodowego oraz finansowego.

  Pierwszą kwestię rozwiązało orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Natomiast o problemach z rekompensatą i odszkodowaniem za "degradację" świadczy chociażby to, że tej samej sprawie cywilnej, która toczy się przed poznańskim Sądem Okręgowym nadano od 2007 roku aż cztery sygnatury.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo