Wielkopolska: Wójt Brzezin oczyszczony przez IPN

  Wielkopolska: Wójt Brzezin oczyszczony przez IPN

  Elżbieta Bielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Krzysztof Niedźwiedzki, wójt gminy Brzeziny, został oczyszczony z zarzutów współpracy z Wojskową Służbą Wewnętrzną. Instytut Pamięci Narodowej odmówił wszczęcia postępowania lustracyjnego w jego sprawie ze względu na brak bezpośrednich dowodów współpracy z tajnymi służbami PRL.
  Przypomnijmy. W listopadzie 2009 roku na stronie internetowej IPN ukazała się informacja, że Krzysztof Niedźwiedzki został zarejestrowany (w styczniu 1984 roku) jako TW przez Oddział WSW w Poznaniu pod pseudonimem Mątwa. Treść tej informacji brzmiała:

  "Współpraca dotyczyła Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w zakresie rozpoznawania stanu zabezpieczenia broni, amunicji, tajemnicy oraz wrogiego oddziaływania charakteru politycznego na wojsko". W czasie, o którym mowa, Krzysztof Niedźwiedzki pełnił funkcję adiutanta dowódcy, generała brygady. Zapewne to było powodem, iż interesowały się nim WSW. Wójt od początku twierdził jednak, że nigdy nie pisał żadnych donosów. Dziś jego słowa potwierdziły się, a on sam może swobodnie wypełniać swoje obowiązki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo