Sąd odwoławczy: Grodziski wyrok obarczony błędami

  Sąd odwoławczy: Grodziski wyrok obarczony błędami

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - Takiego człowieka nam zabrał - rozpaczała żona Wacława K., który w październiku ubiegłego roku zmarł wskutek obrażeń doznanych podczas wypadku. - Mąż wracał z pracy do domu, kiedy ten na łuku drogi wyprzedzał busa, zjechał na drugi pas i zderzył się czołowo z samochodem męża.
  - W szpitalu ojciec był przytomny, jeszcze dwie godziny z nami rozmawiał. Mówił, że nic nie mógł zrobić - dodał jeden z synów. Rodzina ma żal do lekarza dyżurnego szpitala w Grodzisku, który nie zdiagnozował wewnętrznych obrażeń pacjenta.

  - Krezka jelita pękła. Myśleliśmy, że zasypia po środkach przeciwbólowych, a on się wykrwawiał. Ciśnienie spadało, miał 80 na 60. Kiedy córka prosiła lekarza, żeby sprawdził, czy w środku nie ma obrażeń, powiedział, że nie mamy go pouczać - wspomina wdowa.

  Za pośrednictwem ZOZ złożyła skargę do Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Jednak największy żal bliscy Wacława K. mają do Andrzeja D., który spowodował wypadek. - Jak kierowca wypije, niech siedzi w domu, nie jedzie - mówili dzisiaj, czekając na wyrok sądu odwoławczego.

  W maju Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim skazał Andrzeja D. na 6 lat więzienia i na 10 lat odebrał mu prawo jazdy. Dzisiaj w Poznaniu odbyła się rozprawa odwoławcza.

  - Jestem niewinny, przecież nie piłem alkoholu - przekonywał oskarżony, którego czeka kolejny proces. Sąd odwoławczy uchylił bowiem wyrok - z powodu błędów prokuratury i sądu pierwszej instancji.

  - Mamy świadomość tragedii, która dotknęła rodzinę, ale wcześniejsze postępowanie nie wykazało, czy oskarżony był pod wpływem alkoholu, a jeżeli tak, to jakim - stwierdził.

  W akcie oskarżenia Andrzeja D. jest mowa o 1,05 promila. W uzasadnieniu wyroku - 0,36 miligrama.

  Oskarżony początkowo tłumaczył swój stan zażyciem kropli żołądkowych. Potem - że alkoholem przetarto mu skórę przed pobraniem krwi.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo