Lista życzeń do Stinga z szansą na bilety!

  Lista życzeń do Stinga z szansą na bilety!

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie do końca byliśmy pewni, czy Sting jest na tyle wielką gwiazdą, by zapełnić stadion w dniu jego oficjalnego otwarcia. Dziś, gdy już wiadomo, że 20 września trybuny będą zapełnione do ostatniego miejsca, zadajemy sobie inne pytanie: co zagra gwiazda wieczoru?
  Lista życzeń do Stinga z szansą na bilety!

  ©archiwum artysty

  Ustalenie, które piosenki Gordona Sumnera (to prawdziwie nazwisko Stinga) usłyszymy jest trudne, bo jego obecna trasa koncertowa wymagała specjalnych przygotowań. O ile grając z niewielkim zespołem muzyk jest w stanie zbudować program koncertu niemal na żywo, o tyle grając z kilkudziesięcioosobową orkiestrą symfoniczną, trzeba "przetrenować" z nią wcześniej każdą zaplanowaną piosenkę.

  - Sting wybiera z 40 utworów, do których orkiestrowe aranżacje przygotowali m.in. Steven Mercurio, Rob Mathes i David Hartley. Nie możemy jednak zdradzić tytułów z listy - mówi rzecznik koncertu Bartosz Grochal. Od czego jednak są fani? Na podstawie ich relacji z trasy "Symphonicity" wiemy już mniej więcej, czego się spodziewać.

  Zadowoleni będą fani The Police: mają szansę usłyszeć kilka kompozycji od "I Burn For You", przez "Every Little Thing She Does Is Magic" i "Message In The Bottle", aż do największego hitu zespołu "Every Breath You Take". Nowe wersje są niekiedy zaskakujące, jak w przypadku "Roxanne". Krzykliwy niegdyś utwór artysta zmienił w melancholijną, cichą balladę.

  Z ostatniej dekady usłyszymy zapewne tylko dwa utwory: "Never Coming Home" z 2003 roku i o rok starsze "Until". Ostatnim albumem, który przyniósł Stingowi przeboje jest "Brand New Day" z 1999 roku, z którego grane są "A Thousand Years", "Desert Rose" czy "Ghost Story". Na początek występu zawsze idzie "If I Ever Lose My Faith In You", przechodzące w "Englishman In New York" i hity lat 80., jak grane na bis "Fragile" i "Straight To My Heart".

  O ulubione piosenki zapytaliśmy znane osobistości. Czesław Mozil lubi "Englishman In New York", bo "często czuje się tak samo zagubiony, jak bohater tekstu". Malarka Agnieszka Opala najchętniej słucha "Moon Over Bourbon Street".

  Muzyk Piotr Banach woli z kolei "Walking on the Moon".
  - Bo bardzo lubię romanse The Police z muzyką reggae - mówi gitarzysta Indios Bravos, który być może będzie miał okazję powiedzieć o tym Stingowi osobiście. Wczoraj organizatorzy ogłosili, że jego zespół zagra przed Stingiem obok Anny Marii Jopek.

  A który utwór jest najciekawszy dla naszych czytelników? Zachęcamy do naszej SMS-owej zabawy: z poniższej listy, złożonej wyłącznie z utworów granych już na obecnej trasie, wytypujcie Państwo swoje ulubione piosenki. Czeka dwuosobowe zaproszenie na koncert roku oraz 10 książek: antologii tekstów Stinga i biografii The Police. Rozstrzygnięcie konkursu 17 września, w specjalnym dodatku poświęconym otwarciu Stadionu Miejskiego.

  Zagłosuj na największy hit i napisz, kim jest dla Ciebie Sting. Wyślij SMS o treści GLW.STING/numer utworu/ wraz z dokończeniem zdania "Sting to..." (np. GLW.STING2 WOKALISTA WSZECH CZASÓW) na numer 7101 (1,22 zł z VAT). Na SMS-y czekamy do środy 15 września do godz. 16.

  A THOUSAND YEARS - SMS o treści GLW.STING1


  ENGLISHMAN IN NEW YORK - SMS o treści GLW.STING2


  EVERY BREATH YOU TAKE - SMS o treści GLW.STING3


  EVERY LITTLE THING SHE DOES IS MAGIC - SMS o treści GLW.STING4


  FIELDS OF GOLD - SMS o treści GLW.STING5


  FRAGILE - SMS o treści GLW.STING6


  IF I EVER LOSE MY FAITH IN YOU - SMS o treści GLW.STING7


  KING OF PAIN - SMS o treści GLW.STING8


  MAD ABOUT YOU - SMS o treści GLW.STING9


  MESSAGE IN A BOTTLE - SMS o treści GLW.STING10


  MOON OVER BOURBON STREET - SMS o treści GLW.STING11


  ROXANNE - SMS o treści GLW.STING12


  RUSSIANS - SMS o treści GLW.STING13


  SEVEN DAYS - SMS o treści GLW.STING14


  SHAPE OF MY HEART - SMS o treści GLW.STING15


  SISTER MOON - SMS o treści GLW.STING16


  SPIRITS IN THE MATERIAL WORLD - SMS o treści GLW.STING17


  WHEN WE DANCE - SMS o treści GLW.STING18


  WHY SHOULD I CRY FOR YOU? - SMS o treści GLW.STING19


  WRAPPED AROUND YOUR FINGER - SMS o treści GLW.STING20


  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozstrzygnięcie

  Paweł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

  W jaki sposób dowiemy się kto wygrał, skoro w smsie nie podajemy swoich nazwisk? Mój telefon coś dzisiaj odebrał, ale ze starości styki mu poszły :):):):) i się zrobiło wielkie g...o :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sting

  bonik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  może w ramach konkursu trzeba zgadnąć? ;-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Numer SMS

  Ramon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  Numer SMS. Kto zna ?.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  konkurs

  bonik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Mam nieodparte wrażenie, że z nadmiaru zachwytu nad talentem Stinga komuś zapomniało się podać numer, pod który można wysłać sms. pozdrawiam

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo