Murowana Goślina: IV Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski...

  Murowana Goślina: IV Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka

  SOB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Pławnie (gmina Murowana Goślina) trwa plener, w którym uczestniczą rzeźbiarze z Francji, Holandii, Izraela, Szkocji i Polski. Rzeźby tworzone są na terenie Hoteliku Rozmaitości, gdzie w sobotę 11 września o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy.
  Motywem przewodnim pleneru jest ""Podróż do ...". W swoich pracach przedstawią go artyści: Igor Brown (IZRAEL), Susheila Jamieson (SZKOCJA), Julia Kaczmarczyk Piotrowska (POLSKA), Stanisław Henryk Kowalczyk (POLSKA), Izabela Martenka (POLSKA), Denis Pottier (FRANCJA), Jan Serafin (POLSKA), Hans Reijnders (HOLANDIA), Anna Słomka-Moskwa (POLSKA), Grażyna Szymała -Wołyńska (POLSKA), Kazimierz Świerczewski (POLSKA). Artyści rzeźbią w różnych gatunkach drewna i w kamieniu.

  Jak co roku podsumowaniem pleneru będzie okolicznościowy katalog, a na jego pamiątkę zostanie zasadzone drzewo.Zadanie jest przedsięwzięciem cyklicznym. Dotychczasowe wystawy miały miejsce w Poznańskiej Palmiarni, w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, na Poznańskiej Malcie oraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W poprzednich edycjach uczestniczyli rzeźbiarze z: Austrii, Egiptu, Francji, Holandii, Niemiec, Szkocji, Ukrainy i Polski.

  Pierwszy plener nie miał tematu, mottem drugiego była WODA, trzeciego Dwie Strony. Obecnie uruchamiana jest wyobraźnia artystów, jeśli chodzi o przenoszenie się w widziane oczami rzeźbiarzy miejsca, stany ducha, okresy czasu, czy też w inne detale mające związek z podróżą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo