Wielkopolska: Resort przekazuje pieniądze na usuwanie...

  Wielkopolska: Resort przekazuje pieniądze na usuwanie skutków powodzi

  SOB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji cały czas uruchamia kolejne pieniądze na usuwanie skutków tegorocznych powodzi. Do tej pory na usuwanie szkód spowodowanych przez powodzie w maju, czerwcu i sierpniu przekazano ponad 1 mld 747 mln zł. Pieniądze z resortu trafiły także do Wielkopolski.
  W czasie majowej i czerwcowej powodzi między innymi przekazano łącznie ponad 370 milionów złotych na remonty i odbudowę budynków mieszkalnych w kwocie do 20 tysięcy złotych lub do 100 tysęcy złotych (m.in. woj. podkarpackie, opolskie, mazowieckie, małopolskie, lubelskie, wielkopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie). Kolejne ponad 523 mln zł przekazano na odbudowę lub remonty samorządowej infrastruktury komunalnej, w tym także część pieniędzy dla Wielkopolski.

  Uruchamiane są kolejne środki. Pięć milionów złotych trafiło do do województwa dolnośląskiego na pokrycie kosztów akcji przeciwpowodziowych, w tym m.in. zakupu środków dezynfekcyjnych, paliwa do pomp i pojazdów. Pieniądze potrzebne są też na pokrycie kosztów prac rzeczoznawców majątkowych i ekspertów technicznych dla województwa świętokrzyskiego w wysokości 434 tysięcy złotych. Na ten cel przekazano dotąd dla poszkodowanych przez majową i czerwcową powódź województw w sumie blisko 11 milionów złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo