Akcja: Zakaz sprzedaży tytoniu nieletnim. Policjanci...

  Akcja: Zakaz sprzedaży tytoniu nieletnim. Policjanci odwiedzają sklepy

  SOB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mundurowi przypominają o zakazie sprzedawania tytoniu nieletnim. To element kampanii STOP 18!
  Wiosną w całym kraju przeprowadzono badania. W Poznaniu "tajemniczy klient" odwiedził 110 sklepów i kiosków. Niewielu ekspedientów zapytało o wiek czy poprosiło o okazanie dowodu tożsamości. Wniosek? Ponad trzy czwarte sprzedawców sprzedałoby wyroby tytoniowe niepełnoletnim. Znacznie lepsze wyniki osiągnięto w Gnieźnie (gdzie papierosy sprzedałoby niepełnoletnim 45 procent ekspedientów), gorsze w Ostrowie (tam 85 procent sprzedawców sprzedałoby wyroby tytoniowe niepełnoletnim).


  Dzisiaj mundurowi przypominają o zakazie sprzedaży tytoniu nieletnim. Rozpoczyna się także znakowanie sklepów z papierosami. - To efekt nowelizacji ustawy tytoniowej, która zacznie obowiązywać już w listopadzie. Chcemy pomóc sprzedawcom spełnić ustawowy obowiązek oraz przekonać ich do przestrzegania prawa - informuje Daniel Kucharski, Krajowy Koordynator Programu STOP18! - Obecnie za sprzedaż papierosów osobom do lat 18 grozi do 5000 zł grzywny. Mimo to większość sprzedawców nie przestrzega prawa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo