Poznań: Zabójca z Hetmańskiej prawomocnie skazany

  Poznań: Zabójca z Hetmańskiej prawomocnie skazany

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W czwartek poznański Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok skazujący zabójcę wuja na 25 lat więzienia. Wojciech P. skatował starszego człowieka, a po zabójstwie otworzył kurki z gazem i uszczelnił mieszkanie. Dlatego prokurator postawił mu też zarzut narażenia mieszkańców bloku przy ulicy Hetmańskiej w Poznaniu na utratę życia i mienia.
  Podczas czwartkowej rozprawy odwoławczej Wojciech P. jeszcze w ostatnim słowie zapewniał, że nie zabił wujka. - Winny jestem kradzieży i tego się wstydzę - mówił.

  Do końca upierał się, że gdy 28 lutego 2008 roku poszedł do wujka, Władysław R. już nie żył. Tego dnia 19-letni Wojciech P. wybierał się z kolegami na imprezę w lokalu Subway. U wujka przechowywał 400 zł zebranych przez całe towarzystwo. Miał przy tym nadzieję, że Władysław R. pożyczy mu jeszcze 200 zł. Jednak wujek odmówił kolejnej pożyczki, poza tym okazało się, że z przechowywanych pieniędzy potrącił dług Wojtka.

  Młody człowiek od kilku miesięcy nie pracował i nawet nie szukał zatrudnienia. Jak potrzebował pieniędzy, szedł do wujka, który mieszkał przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Gdy Władysław R. odmówił, nastolatek ogłuszył go młotkiem i wielokrotnie uderzał nożem w lewą stronę klatki piersiowej.

  Po zamordowaniu splądrował mieszkanie, zabrał pieniądze, aparat fotograficzny i laptopa. Pozamykał okna, uszczelnił kratkę wentylacyjną i otworzył kurki z gazem. W międzyczasie dzwonił do lokalu i swojej dziewczyny.

  Wieczorem bawił się w klubie. Został zatrzymany następnego dnia. Skradziony laptop i aparat policja znalazła u jego dziewczyny. Natomiast w plecaku Wojciecha P. - nóż i zakrwawiony młotek. W ocenie sądu pierwszej instancji oskarżony, który nie przyznał się do winy i nie wyraził żalu, zasłużył na dożywocie. Przed najsurowszą karę uratowało go tylko to, że nie miał 21 lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo