Podnieś kwalifikacje po 45-tym roku życia! - artykuł...

  Podnieś kwalifikacje po 45-tym roku życia! - artykuł sponsorowany

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Życie rozpoczyna się po czterdziestce - głosi jedno z przysłów, jakie głoszą ludzie dojrzali, którzy mają już dość wiedzy i doświadczenia, by rozsądnie kierować swoim życiem. Także - zawodowym. I choć na rynku pracy wciąż poszukiwani są pracownicy młodzi i świetnie wykształceni, to pod względem doświadczenia, wyczucia i taktu nie mogą oni nieraz dorównać swoim kolegom "po czterdziestce".
  Gdyby tym ostatnim umożliwić zdobycie wiedzy, jaka jest dana ich młodszym kolegom, mogliby stać się atrakcyjnymi partnerami na rynku pracy. Unia Europejska nie od dziś zdaje sobie z tego sprawę i wspiera programy mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych tych osób, dzięki czemu mogą one sprostać nowym obowiązkom w macierzystym zakładzie, bądź poszukać nowej, lepszej pracy.

  Centrum Doradztwa Unijnego z Poznania proponuje - i z powodzeniem realizuje - szereg kursów doskonalących umiejętności osób, które ukończyły 45.
  rok życia. Przy rekomendacji instytucji wdrażającej, jaką jest Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, prowadzi projekt "Rozwój zawodowy - szansą dla wielkopolskich pracowników po 45. roku życia". Dodajmy, że, jak przystało na objęty wsparciem unijnym program, jest on realizowany ramach  Działania 8.1 "Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie", Poddziałania 8.1.1 "Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw".

  Program jest adresowany do osób starszych niż 45 lat, mieszkających na terenie województwa wielkopolskiego, przy tym mających co najmniej średnie wykształcenie i pracujących na podstawie umowy o pracę, z powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

  Warto podkreślić, że zajęcia są tak zaprojektowane, by nie kolidowały z codziennymi obowiązkami beneficjentów. Odbywają się dwa razy w miesiącu, w weekendy i trwają około 7,5-8 godzin dziennie. Oczywiście szkolenia, jako objęte dofinansowaniem, są bezpłatne dla ich uczestników!

  Tematyka spotkań obejmuje zajęcia skupione w blokach tematycznych, mających przygotować kursantów do pracy w charakterze specjalistów: ds. kadr i płac, zamówień publicznych, pozyskiwania funduszy unijnych, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania jakością, zarządzania projektami, a także z zakresu sprzedaży prowadzonej przez Internet z podstawami prawnymi prowadzenia działalności gospodarczej i źródeł jej finansowania. Trzy pierwsze szkolenia są już zrealizowane - ku zadowoleniu uczestników!

  O tym, który kierunek wybrać, decydują sami zainteresowani na podstawie własnych umiejętności i planów zawodowych. Organizatorzy z Centrum Doradztwa Unijnego pomagają jednak dokonać optymalnego wyboru, opierając się na wynikach ankiety badającej predyspozycje do wykonywania poszczególnego zawodu przez potencjalnego uczestnika szkolenia. Jest to o tyle ważne, że dana osoba może wziąć udział w szkoleniach tylko raz w ramach Projektu, wybierając jedno szkolenie. A przy okazji ograniczenia, dającego równe szanse wszystkim chętnym, dodajmy, że nie można zakwalifikować na szkolenie pracowników tej samej firmy, jeśli stanowią oni więcej niż 20% uczestników jednego szkolenia w ramach projektu.

  W jaki sposób można poznać szczegóły związane z programem i zapisać się na wybrane szkolenie? Otóż wystarczy wejść na stronę internetową centrum (www.cdu.edu.pl) , przygotować dokumenty rekrutacyjne tam wyszczególnione (w tym wspomnianą ankietę), i dostarczyć je do Centrum. Warto przy tym się pospieszyć, gdyż o przyjęciu - wobec spełnienia warunków i wstępnego zakwalifikowania - decyduje kolejność zgłoszeń. Najbliższe szkolenie, związane ze zdobyciem uprawnień specjalisty ds. zarządzania jakością odbędzie się jeszcze we wrześniu - szczególnie dlatego warto już teraz skontaktować się z Centrum. Centrum Doradztwa Unijnego zapewnia także materiały dydaktyczne, wyżywienie w dniach trwania zajęć i zwrot kosztów dojazdu. Zapraszamy!

  Centrum Doradztwa Unijnego s.c. 
  Ul.Ratajczaka 26/3 III p., 
  61-815 Poznań (w godzinach 8.00 - 16.00)
  www.cdu.edu.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo