Sędzia zdecyduje o losie dzieci Szwaków

  Sędzia zdecyduje o losie dzieci Szwaków

  Marcin Pomianowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W szamotulskim Sądzie Rejonowym rozpoczął się wczoraj kolejny proces w głośnej sprawie o ograniczenie praw rodzicielskich małżeństwa Violetty i Władysława Szwaków, którym w ubiegłym roku sąd na krótko odebrał nowo narodzoną Różę. Uznał bowiem, że rodzice są zbyt nieudolni, by opiekować sie noworodkiem. O sprawie zrobiło się bardzo głośno w mediach.
  Na początku wczorajszej rozprawy sędzia zadecydowała, że postępowanie będzie się odbywać za zamkniętymi drzwiami. Dziennikarze musieli opuścić salę rozpraw. Jawny będzie tylko wyrok, który zapadnie najwcześniej w grudniu. Wczoraj prokurator, występując z urzę-du, miał zażądać pozbawienia praw rodzicielskich Violetty Szwak i ograniczenia praw rodzicielskich jej mężowi nie tylko wobec Róży, ale też pozostałej trójki starszych dzieci. Na rozprawę stawił się tylko Władysław Szwak.

  - Żona została w domu z dzieckiem - mówił przed wejściem na salę sądową. - Mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy i dzieci zostaną z nami - dodał.

  Sąd przesłuchał nauczycieli uczących starsze dzieci Szwaków.
  - Sprawy dzieci powinny być załatwiane szybko. To jest nękanie tej rodziny - podkreśliła reprezentująca rodzinę Szwaków mecenas Małgorzata Heller-Kaczmarska. Przebiegu rozprawy nie chciała jednak komentować.

  Historia Szwaków stała się głośna, kiedy w ubiegłym roku nakazem sądu odebrano im nowo narodzoną córkę Różę. Podstawą tego orzeczenia była informacja ordynatora oddziału noworodkowego ze szpitala w Szamotułach o dużej nieporadności matki w opiece nad noworodkiem. Znaczenie dla sądu miało też sprawozdanie z kuratorskiego nadzoru nad rodziną m.in. potwierdzające spostrzeżenia szpitala. Róża trafiła na krótko do rodziny zastępczej. Po sądowej batalii dziecko wróciło do domu. W tym czasie trwała już procedura dotycząca odebrania rodzicom pozostałej trójki dzieci i do tej sprawy włączono też Różę.

  15 września minie rok od czasu powrotu Róży do rodzinnego domu.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To jest III Rzesza bis

  bis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 15

  w obecnym porządku bez-prawia na terenie RP stosuje się wobec Panstwa Szwaków metody żywcem wzięte z III Rzeszy Adolfa Hitlera

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Libertynizm stop!

  Marcin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 28

  Państwo nie może ingerować w życie rodziny, gdy w tej rodzinie nie ma przemocy fizycznej. A w rodzinie Szwaków jest miłość. Miejmy nadzieję, że PiS i Kościół zmobilizują społeczeństwo do walki z...rozwiń całość

  Państwo nie może ingerować w życie rodziny, gdy w tej rodzinie nie ma przemocy fizycznej. A w rodzinie Szwaków jest miłość. Miejmy nadzieję, że PiS i Kościół zmobilizują społeczeństwo do walki z libertynizmem i liberalizmem obyczajowym. Lepiej być wychowywanych przez swoich naturalnych rodziców, aniżeli przez parę gejów czy lesbijek.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo