Poznań: Za kilka tygodni rozpocznie się wielka rozbudowa...

  Poznań: Za kilka tygodni rozpocznie się wielka rozbudowa biblioteki

  ELKA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Już niebawem rozpocznie się rozbudowa Biblioteki Raczyńskich. Rozstrzygnięto przetarg na głównego wykonawcę. Zostało nim Konsorcjum firm warszawskich Polimex-Mostostal SA. Podczas ponownej oceny ofert zdobyło 100 punktów na 100 możliwych. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w październiku.
  Obecnie plac budowy jest gotowy, wycięto drzewa i krzewy, przygotowano całą dokumentację w tym: studium wykonalności, kosztorys, projekty budowlany, wykonawczy, wyposażenia i aranżacji wnętrz. Wydano już także warunki techniczne dotyczące przyłączenia wszystkich niezbędnych mediów oraz warunki obsługi w zakresie komunikacji. bardzo ważne jest także to, że uzyskano już pozwolenie na budowę, a także odpowiednie zgody i pozytywne opinie Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Zawarto wstępną umowę na przyłączenie obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej. Praktycznie w każdej chwili wykonawca może wkraczać na plac budowy i rozpoczynać prace.

  Nowoczesny budynek biblioteki ma stanąć do 2012 roku i ma mieć powierzchnię 11 738 m2, w tym aż 9 565,5 m2 użytkowej. Ma być najnowocześniejszym gmachem bibliotecznym w Polsce. Autorem projektu jest pracownia JEMS Architekci Sp. z o.o. w Warszawie. Projekt realizowany będzie na sześciu działkach przy pl. Wolności i al. Marcinkowskiego.

  Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 106 mln zł. Miasto Poznań zapewniło w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym wkład własny w wysokości 64 mln zł. Pozostała część środków, czyli 42 mln pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo