Poznań: W piątek akcja Krewni Euro na stadionie

  Poznań: W piątek akcja Krewni Euro na stadionie

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W dotychczasowych czterech zbiórkach krwi wzięło udział 700 osób

  W dotychczasowych czterech zbiórkach krwi wzięło udział 700 osób ©A. Szozda

  Dziewiętnaście stanowisk do poboru krwi stanie w piątek między III trybuną stadionu miejskiego a ulicą Bułgarską. W godzinach od 9 do 17 trwać tutaj będzie akcja Krewni Euro.
  W dotychczasowych czterech zbiórkach krwi wzięło udział 700 osób

  W dotychczasowych czterech zbiórkach krwi wzięło udział 700 osób ©A. Szozda

  - Chciałbym zaprosić poznaniaków do udziału w tej piątej już akcji. Mam nadzieję, że zostanie pobity kolejny rekord - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, który dodał, że jeżeli stan zdrowia pozwoli, to także odda krew. Podobną deklarację złożył prezydent Kołobrzegu, który ma wziąć udział w piątkowej akcji. W tym mieście również mają zagościć Krewni Euro. Każdy, kto w piątek odda krew przed poznańskim stadionem i wypełni kartę konkursową, ma szansę wygrać bilet na otwarcie stadionu i koncert Stinga.


  W dotychczasowych czterech zbiórkach krwi wzięło udział 700 osób, zebrano ponad 296,8 tys. mililitrów krwi, a 297 osób dołączyło do rejestru dawców szpiku. Rozdano ponad tysiąc kart I-C-E, zawierających deklarację przekazania narządów do transplantacji po śmierci. Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta do spraw Euro 2012 podkreśla, że do akcji dołączają nowi partnerzy. Tym razem jest to Wiara Lecha. Fani Kolejorza przekażą przedszkolakom kamizelki odblaskowe. - 13 tysięcy kamizelek zostanie rozdanych w Poznaniu, a 52 tysięcy na terenie Wielkopolski - wyjaśnia Marcin Kawka z Wiary Lecha.

  W piątek poznamy także kolejnego ambasadora Poznania - gospodarza Euro 2012. Tym razem ma to być osoba ze środowiska dziennikarskiego. Do tej pory nominację otrzymali: ojciec Jan Góra, Mezo, Bartosz Bosacki, Katarzyna Bujakiewicz i Maciej Kurak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo