Konferencja: Najazd ministrów kultury na Poznań

  Konferencja: Najazd ministrów kultury na Poznań

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od dziś do piątku Poznań będzie gościł 4. Spotkania Ministrów Kultury Azji i Europy w ramach państw ASEM (Asia-Europe Meeting). Swój przyjazd potwierdziło 22 ministrów.
  Tematem konferencji jest "Dziedzictwo wobec wyzwań współczesności". Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego twierdzi, że największym zagrożeniem dziedzictwa kulturowego jest globalizacja i zalew kultury masowej. Jego zdaniem najważniejsze jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby zarówno dziedzictwo materialne, jak i tradycje nadal mogły stanowić znak identyfikujący tożsamość kulturową konkretnej społeczności.

  - To wielki sukces promocyjny Poznania gościć Konferncję ASEM - mówi Beata Mitmańska, dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Poznania. - Atutem w staraniach o jej zorganizowanie był nie tylko sukces konferencji klimatycznej, ale fakt, że Poznań od wielu lat organizuje Mediation Biennale, które zaczęło się od konfrontacji sztuki Europy i Azji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo