Kalisz: Na budowę wałów przeciwpowodziowych potrzeba 36 mln...

  Kalisz: Na budowę wałów przeciwpowodziowych potrzeba 36 mln złotych

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Samorząd Kalisza rozpoczął rozmowy z instytucjami państwowymi i samorządowymi w kwestii zabezpieczenia miasta przed powodzią. W Kaliszu odbyły się m.in. wizje lokalne z udziałem wicemarszałka Arkadiusza Błochowiaka i Zofią Tymczuk, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu, podczas których omawiana była koncepcja budowy obustronnego obwałowania ujścia Swędrni o długości około 6 kilometrów.
  Pozwoliłoby to na skuteczną obronę kaliskiej dzielnicy Rajsków przed powodzią. Na przełomie mają i czerwca pod wodą znalazła się znaczna część tego osiedla. - Koncepcja pochodzi z 2007 r. i dla WZMiUW jest zadaniem priorytetowym. Prace nad projektem zostały zaplanowane na przyszły rok, a Miasto będzie miało w tym przedsięwzięciu swój udział w postaci sfinansowania prac geodezyjnych - wyjaśnia Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza.


  Jeszcze w lipcu władze miasta wystąpiły także do ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera oraz do marszałka województwa wielkopolskiego w sprawie zabezpieczenia pieniędzy na ten cel w budżecie województwa lub ujęcia tego zadania jako projektu kluczowego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Szacunkowa wartość inwestycji to około 36 mln złotych.

  - Odrębną sprawą jest zabezpieczenie Piskorzewia. W tej sprawie musi powstać koncepcja we współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu - dodaje prezydent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo