Prawodawstwo: Elektroniczne obroże dla kiboli w całym kraju?

  Prawodawstwo: Elektroniczne obroże dla kiboli w całym kraju?

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski gościł w poznańskim Sądzie Okręgowym. W maju, po I Kongresie Prawników Wielkopolski, zapowiedział, że zapozna się z propozycjami ulepszenia prawa, przygotowanymi przez przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych. Obietnicy dotrzymał.
  Wczoraj poinformował, jakie projekty z Wielkopolski resort najszybciej wprowadzi w życie. Będzie, to, między innymi, uproszczenie odpisu elektronicznej księgi wieczystej.

  Minister poinformował, że budowa nowego gmachu poznańskich sądów przy ulicy Kościuszki może zakończyć się już w 2015 roku. Pieniądze będą, a w ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki przetargu dla wykonawców, który wygrała firma Skanska SA.


  - Jest to nasza największa inwestycja - przyznał minister Kwiatkowski, dodając, że w Poznaniu sądy mieszczą się w aż w 14 miejscach. - Większość tych nieruchomości jest prywatna, co pochłania znaczne fundusze oraz powoduje pewne niedogodności dla obywateli.

  Całkowity koszt nowego obiektu szacuje się na około 200 milionów. Będzie się tam znajdowało centrum gospodarcze i rejestrowe, pracy i ubezpieczeń społecznych oraz archiwum.

  Minister poinformował też wielkopolskich dziennikarzy o planach resortu. Między innymi, o dozorze elektronicznym dla osób łamiących zakazy stadionowe. - Kilka dni temu zadeklarowałem - w związku z przygotowaniami do Euro 2012, że od 1 stycznia obejmiemy cały kraj systemem dozoru elektronicznego. Nie ukrywam, że jestem kibicem i wiem, że nie wszyscy kibice dorośli do norm poprawnego zachowania - powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  200 milionów???

  Binio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

  Jeszcze wczoraj to był przedział 105 - 150 milionów. Niezłą mamy inflację. No, ale jak zapewnia minister rządu DONALDA (ale imię) Tuska pieniądze będą. W końcu podnosimy POdatki!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo