Leszno: Brali pieniądze, ale prac nie dokańczali

  Leszno: Brali pieniądze, ale prac nie dokańczali

  Romuald Piecuch, KWP w Poznaniu

  Wydział d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lesznie na początku sierpnia br. w wyniku podjętych czynności służbowych ustalił, że na terenie województwa wielkopolskiego i łódzkiego osoby podające się za obywateli Irlandii i Wielkiej Brytanii oferują usługi w zakresie remontu dróg i kładzenia nawierzchni asfaltowej.
  W ciągu 11 dni od zawiadomienia o przestępstwie policjanci rozwiązali sprawę. Kierownictwo pokrzywdzonej i oszukanej firmy na ręce Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu złożyło podziękowanie dla Policjantów z Leszna za profesjonalne i skuteczne rozwiązanie sprawy.

  Osoby reprezentujące firmę budowlaną, pobierały pieniądze za zlecone prace wprowadzając klientów w błąd co do zamiaru i możliwości wykonania tych prac, deklarując szybkie i właściwe wykonanie.
  Jednakże zleconych prac nie wykonywali. Do momentu otrzymania pieniędzy irlandzka firma prowadziła prace, które miały uwiarygodnić jej działania, lecz zamiast asfaltu na remontowaną nawierzchnię wysypywali luźny grys mający go imitować.

  W chwili gdy właściciel remontowanego terenu zapłacił umówioną kwotę firma wyjeżdżała tłumacząc, że dokończy prace następnego dnia. Prace nigdy nie zostały jednak dokończone, a kontakt z przedstawicielem firmy był już niemożliwy. W ten sam sposób, w Lesznie zostały oszukane dwie firmy. Ustalono także, że te same osoby w analogiczny sposób oszukały firmę z okolic Konina i dwie z woj. łódzkiego. Łączna suma strat wyniosła ok. 150 tys. złotych.

  W wyniku podjętych czynności w dniu 06.08.2010 r. zostały zatrzymane cztery osoby (dwóch obywateli W.B., jeden Łotysz i Irlandczyk). Względem obywatela Irlandii w dniu 08.08.2010 na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie, Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

  Dzięki współpracy funkcjonariuszy Wydziału d/w z PG i leszczyńskiej Prokuratury udało się odzyskać około 75 tyś. zł., z czego ponad 40 tyś. już trafiło do pokrzywdzonej firmy. W chwili obecnej prowadzone śledztwo zmierza do ustalenia wszystkich osób biorących udział w przestępczej działalności do całkowitego odzyskania pieniędzy, które straciły oszukane firmy.

  Zarząd oszukanej firmy przesłał na ręce Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu młodszego inspektora Krzysztofa Jarosza podziękowanie dla policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Leszna za profesjonalizm i zaangażowanie w rozwiązaniu tej sprawy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To jeszcze nic

  bydle bartoszewskiego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  widkund przecież to jeszcze nic - na nierobów o których mówisz głosują inne równie leniwe nieroby licząc, że tez będą mogły nic nie robić a kasa POleci. Inne licząna CUDa - które miąły się ziścić...rozwiń całość

  widkund przecież to jeszcze nic - na nierobów o których mówisz głosują inne równie leniwe nieroby licząc, że tez będą mogły nic nie robić a kasa POleci. Inne licząna CUDa - które miąły się ziścić jak tylko zostaną władcami. ich wódx obiecywał to prawie tak długo (3 godziny z okładem) jak słynny - inny oszust - z pięknej wyspy koło Ameryki POłudniowej. Ciągle tylko nie wiem jak mogą wierzyć w te brednie ludzie (niby) wykształceni, którzy POzwalają sie nazywać bydłem przez pewnego (znów niby) profesora z ledwie maturą. Pewni są tak samo wyedukowanizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Scamers

  muszka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Pewnie w USA nabrali takiej praktyki , bo tutaj jest ich wiele zabiora pieniadze i nigdy nie skoncza albo lepiej bo zatrudnia chlopakow do pracy Oni skoncza ale nie zostana wyplaceni. Wstyd i...rozwiń całość

  Pewnie w USA nabrali takiej praktyki , bo tutaj jest ich wiele zabiora pieniadze i nigdy nie skoncza albo lepiej bo zatrudnia chlopakow do pracy Oni skoncza ale nie zostana wyplaceni. Wstyd i hanba. I taka opinie maja w USAzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ja znam takich

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  co od przynajmniej od 1989 roku brali i nadal biorą pieniądze i nie rozpoczęli żadnych prac. Stale tylko mówią : będziemy, zrobimy, zreformujemy, zielona wyspa i inne pierdoły. I tych nikt...rozwiń całość

  co od przynajmniej od 1989 roku brali i nadal biorą pieniądze i nie rozpoczęli żadnych prac. Stale tylko mówią : będziemy, zrobimy, zreformujemy, zielona wyspa i inne pierdoły. I tych nikt nie ściga. Nietety. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo