Fajkowy Puchar Novotel: Zabawa dżentelmenów

  Fajkowy Puchar Novotel: Zabawa dżentelmenów

  Sebastian Tomaszewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sobotę rywalizowali ze sobą w Poznaniu najlepsi fajczarze

  W sobotę rywalizowali ze sobą w Poznaniu najlepsi fajczarze ©Waldemar Wylegalski

  W sobotę, już po raz 14. spotkali się w Poznaniu fajczarze, którzy wzięli udział w Fajkowym Pucharze Novotel. Są to trwające nieprzerwanie od 1997 roku, doroczne spotkania promujące fajkę jako kulturalną i mniej szkodliwą formę palenia tytoniu.
  W sobotę rywalizowali ze sobą w Poznaniu najlepsi fajczarze

  W sobotę rywalizowali ze sobą w Poznaniu najlepsi fajczarze ©Waldemar Wylegalski

  Tym razem do stolicy Wielkopolski zawitało 70 polskich entuzjastów fajki, a także ich rodziny i przyjaciele.

  Nie mogło zabraknąć tradycyjnego konkursu w wolnym paleniu fajki, który polega na jak najdłuższym raczeniu się dymem z regulaminowych trzech gramów jednakowego tytoniu. Fajka jest przygotowywana specjalnie z myślą o każdej edycji zawodów. Tegoroczny model wykonano w Pracowni Fajek "Bróg" Renaty i Zbigniewa Bednarczyków.


  Każdy ze startujących miał ściśle określony czas na ubicie i podpalenie tytoniu. Potem należało już tylko uważać, aby fajka nie zgasła.

  - W turniejowym paleniu najtrudniejsza jest końcówka - twierdzi Mariusz Jakubowski, jeden z uczestników.

  Jednak niektórym fajczarzom wcale nie zależało na osiągnięciu jak najdłuższego czasu. Oprócz dżentelmenów w konkursie udziały wzięły również damy.

  - Chciałabym, żeby kobiety były równorzędnymi partnerkami dla mężczyzn w paleniu - stwierdziła Danuta Pytel-Molska, trzykrotna mistrzyni świata w wolnym paleniu fajki.

  Ostatecznie najlepszym okazał się Janusz Molski ze Szczecina, który uzyskał czas 2.10,40. Jednak palenia fajki nie można ograniczać tylko do współzawodnictwa, pytani przeze mnie fajczarze zgodnie twierdzą, że to przyjemność, którą należy się cieszyć i do której należy dojrzeć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo