Kalisz: Prezydent miasta w szoku

  Kalisz: Prezydent miasta w szoku

  and

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prezydent Kalisza Janusz Pęcherz poczuł się zaskoczony i zbulwersowany wystąpienim radnej Iwony Michniewicz, zakończonym zrzeczeniem się przez nią mandatu, podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej.


  Radna zaprotestowała w ten sposób przeciw łamaniu prawa przez radnych i urzędników samorządowych przy dokonywaniu rozdziału pieniędzy budżetowych pomiędzy organizacje pozarządowe.

  W jej ocenie pieniądze otrzymują tylko wybrane organizacje, z pominięciem innych.
  - Chcę zaprotestować przeciw temu, co zastałam w Radzie Miejskiej i w urzędzie - mówi radna. - A zastałam brak gospodarności , brak myślenia logicznego o tym, co można zrobić porządniej. Tu robi się wszystko jakoś tak dziwnie. Jakoś tak byle jak, tracąc energię i pieniądze. Prezydent Kalisza przyznał, że opinie radnej są szokujące.

  - Nie sądzę, aby w urzędzie odbywało się wszystko tak, jak pani mówi - ocenił prezydent.
  Dodał jednak, że zakwestionowane przez radną procedury zostaną poddane ponownej analizie prawnej. Wykrycie ewentualnych błędów pozwoliłoby uniknąć ich w przyszłej kadencji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo