Kult, Strachy, Myslovitz i Śmietana na koniec lata

  Kult, Strachy, Myslovitz i Śmietana na koniec lata

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Sezon plenerowych imprez muzycznych dobiega końca, ale finał będzie imponujący: na trzech wielkich imprezach w sobotę, niedzielę i wtorek zagrają gwiazdy, gwarantujące prawdziwie rockowe wrażenia.
  Grabaż i jego Strachy Na Lachy wystąpią na darmowej imprezie na Łęgach Dębińskich

  Grabaż i jego Strachy Na Lachy wystąpią na darmowej imprezie na Łęgach Dębińskich ©Marek Zakrzewski

  Jutrzejszych Dni Puszczykowa na Zakolu Warty nie sposób nazwać zwykłym festynem, jeśli główną atrakcją ma być występ grupy Kult.

  Kazik Staszewski i jego koledzy mają za sobą udany powrót z krainy niewolników dawnych sukcesów: po latach coraz wyraźniejszej obniżki lotów warszawianie nagrali album "Hurra!", skutecznie przypominając sobie i słuchaczom, że potrafią grać melodyjnie i dynamicznie, a przy okazji dawać mocno do myślenia słowami piosenek. Nieprzypadkowo na fali wojen o "historyczną prawdę" radia spontanicznie wylansowały "Amnezję" na spory przebój...

  Poza Kultem na scenie w Puszczykowie występy trwać będą od godziny 13. Godne uwagi będą też koncerty tworzącego dla dzieci zespołu Lumikulu Aj (godzina 14.45), a także obiecującej formacji Horizon (19.15). Kult ma rozpocząć swój występ o godzinie 20.30.

  Dla poznaniaków rockowy deser szykowany jest na niedzielę. Na prawach gospodarza imprezy na Łęgach Dębińskich wystąpi Grabaż, który zagra wraz ze swym zespołem Strachy Na Lachy półtoragodzinny koncert od godziny 20.30. Wcześniej, od godziny 15 zobaczymy skutecznych w zdobywaniu widowni niedawnych debiutantów z grupy Kumka Olik, po których (16.00) scenę opanuje dawno niewidziany w Poznaniu na żywo punkowo-reggae'owy Alians. W ten ostatni, jamajski klimat jeszcze głębiej wejdzie znany z Vavamuffin wokalista Pablopavo z zespołem Ludziki (17.00). Przed Strachami będzie jeszcze okazja pokołysać się przy starych (bo na nowe ciągle czekamy) przebojach grupy Myslovitz. W przerwach będzie można wziąć udział w warsztatach artystycznych, organizowanych w ramach starań Poznania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

  Zupełnie inną wizję muzycznego zakończenia lata mają organizatorzy koncertu "Psychodelic - Music of Jimi Hendrix". Utwory legendarnego gitarzysty ery dzieci-kwiatów zagra grupa znanego gitarzysty Jarosława Śmietany, w której składzie znalazły się tak znane postaci świata jazzu, jak pianista Wojciech Karolak czy saksofonista Maciej Sikała. A że Hendrix nie tworzył jedynie kompozycji instrumentalnych, to w roli wokalistki zatrudniona zostanie tego wieczoru brytyjska wokalistka Z-Star.

  Dni Puszczykowa:
  Kult, Horizon, Lumikulu Aj
  Puszczykowo, Zakole Warty
  sobota 4.09, godzina 20.30
  wstęp wolny

  PYRLANDIA 2010:
  Strachy Na lachy, Myslovitz, Pablopavo, Alians, Kumka Olik
  Park Jana Pawła II (Łęgi Dębińskie)
  niedziela 5.09,
  koncerty od 15 do 22
  wstęp wolny

  Jarosław Śmietana
  Super Group gra HendriKSa
  Teren nad Jeziorem Strzeszyńskim
  (ul. Koszalińska 15, wejście
  od restauracji "Oaza")
  wtorek 7.09, godzina 19
  bilety: 20 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo