Prokuratura: Rusza proces wójta Gizałek i lokalnych...

  Prokuratura: Rusza proces wójta Gizałek i lokalnych przedsiębiorców

  IKA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poświadczenie nieprawdy, przyjęcie korzyści majątkowych - takie zarzuty postawiła prokuratura Mariuszowi Piaseckiemu. Zarzuty usłyszeli też przedsiębiorcy w sprawę zamieszani
  Prokuratura przesłała wójtowi oraz przedsiębiorcom zamieszanym w sprawę akt oskarżenia. Zarzuty dotyczą korupcji oraz poświadczenia nieprawdy. Przy okazji remontu szkoły w Tomicach, firma z Rudy Wieczyńskiej wykonać miała prace budowlane w posesji wójta prawdopodobnie na koszt gminy.

  Chodzi o 21 000 zł Drugi zarzut to przyjęcie korzyści majątkowych w wys. 16 000 zł od dwóch gizalskich przedsiębiorców.
  W listopadzie 2009 roku Mariusz Piasecki został zatrzymany przez CBA, wyszedł za poręczeniem majątkowym, prokurator zakazał mu wstępu do urzędu gminy. Piasecki się odwołał, w lutym sąd pleszewski zakaz uchylił, Piasecki wrócił do pracy w Urzędzie Gminy. W wyborach chce się ubiegać o ponowny wybór, dopóki nie zapadnie wyrok skazujący, funkcję wójta może pełnić. SLD wycofał Piaseckiemu rekomendację, o czym poinformował nas oficjalnie Artur Chołody. O stanowisko wójta Gizałek ubiegają się jeszcze dwie osoby: przewodnicząca Marianna Pietryga oraz naczelnik wydziału ochrony środowiska w starostwie powiatowym Robert Łoza. Wszyscy trzej kandydaci są z gminy Gizałki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo