Polityka: Znane twarze na "jedynki" list wyborczych PiS

  Polityka: Znane twarze na "jedynki" list wyborczych PiS

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jesteś radnym PiS? Mandat na kolejną kadencję masz już prawie w kieszeni. Poznański zarząd partii chce, żeby radni z automatu otwierali listy wyborcze w swoich okręgach.

  Informację potwierdziliśmy w kilku źródłach. - Nie było w tej sprawie formalnego głosowania, ale zapadła taka decyzja. Na pewno nikt jej nie zablokuje, bo w zarządzie przeważają właśnie radni - mówi nasz roz-mówca. A Małgorzata Stryjska, prezes PiS w Poznaniu, nie chce wchodzić w szczegóły, ale potwierdza: - Przy układaniu list będziemy preferowali radnych.

  To znaczy, że w poznańskiej Radzie Miasta zobaczymy najpewniej wszystkich obecnych radnych PiS.
  Lidia Dudziak będzie "jedynką" w okręgu Jeżyce-Łazarz, Przemysław Foligowski na Piątkowie i Podolanach, a Michał Grześ w okręgu Nowe Miasto-Morasko. Temu ostatniemu w dostaniu pierwszego miejsca nie przeszkodził incydent sprzed półtora roku. Przypomnijmy, że o Grzesiu było głośno w całym kraju, kiedy podzielił się na sesji swoimi obawami o homoseksualną orientację sprowadzonego do poznańskiego zoo słonia Ninio.

  Pewnymi "jedynek" mogą być również: Przemysław Markowski na Grunwaldzie i Szymon Szynkowski vel Sęk w okręgu Stare Miasto-Wilda. "Dwójkę" na Starym Mieście dostanie ostatni radny PiS, Paweł Wosicki. - Choć nie należy do partii, a tylko do klubu, o "dwójkę" może być spokojny. Jego walka o zmianę polityki miasta wobec rodzin wielodzietnych zasługuje na uznanie - słychać w PiS.

  Pewni swojej przyszłości - z nielicznymi wyjątkami - mogą być radni PiS z sejmiku. W okręgu poznańskim naturalną "jedynką" jest Zbigniew Czerwiński - i to niezależnie od tego, czy wystartuje w wyborach na prezydenta Poznania. W okręgu podpoznańsko-gnieźnieńskim wystartować może Ryszard Pomin - dotychczasowy lider PiS w radzie powiatu poznańskiego. Jeżeli się na sejmik nie zdecyduje, to dostanie "jedynkę" w swoim okręgu do powiatu.

  Również w okręgach: kalis-kim, leszczyńskim i konińskim, faworytami do "jedynek" na listach do sejmiku są obecni radni. W tym pierwszym nr 1 będzie zapewne Leszek Bierła, o "dwójkę" powalczą panie: Maja Jankowska, kiedyś gwiazda młodzieżówki Samoobrony, i Lidia Czechak z Jarocina. W Koninie szanse na "jedynkę" ma Andrzej Grzeszczak, a w Pile asystent posła Maksa Kraczkowskiego Marcin Porzucek. Teoretycznie największe szanse na "dwójkę" w Pile powinna mieć inna radna, Agnieszka Chmielewska. Problem w tym, że o Chmielewskiej było w mijającej kadencji sejmiku głośno tylko raz - kiedy na sesji, na służbowym laptopie, ucięła sobie erotyczną pogawędkę z internautą ukrywającym się pod nickiem "Maciejek 19". Pech chciał, że radną sfilmowała TVP.

  "Jedynką" z Leszna ma być Przemysław Smulski, "dwójką" zaś Elżbieta Barys.
  Formalne decyzje o kolejności na listach PiS powinny zapaść w ciągu kilku tygodni. Podobnie jak ta o kandydacie partii na prezydenta Poznania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo