W śledztwie w sprawie piłkarskiej korupcji były błędy -...

  W śledztwie w sprawie piłkarskiej korupcji były błędy - przyznaje policja

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Półtora miesiąca czekaliśmy na odpowiedź Komendy Wojewódzkiej Policji w sprawie korupcji w podpoznańskiej piłce. Pytanie było proste: czy policja odpuściła ściganie całego "układu", który działał na korzyść Unii Swarzędz i Gromu Ciepłownik Plewiska w sezonie 2007/08? Policja - przypomnijmy - namierzyła Zbigniewa G., który "układem" dowodził, ale do współpracujących z nim sędziów i działaczy już się nie dobrała.
  Grom i Polonia Środa Wlkp. spotkały się znów w tę sobotę. Górą był Grom – tym razem uczciwie

  Grom i Polonia Środa Wlkp. spotkały się znów w tę sobotę. Górą był Grom – tym razem uczciwie ©Marek Zakrzewski

  Wszystko przez błąd formalny - nie poproszono sądu o tzw. zgodę następczą na wykorzystanie podsłuchów z telefonu G. przeciwko osobom, które do niego dzwoniły. Skutek? Prokuratura mogła oskarżyć Zbigniewa G., (został już skazany), ale jego wspólników już nie. Obciążające ich nagrania nie są w świetle prawa żadnym dowodem. Byłyby, gdyby policja miała zgodę na ich wykorzystanie.

  Teraz, po kontroli, policja przyznaje, że mieliśmy rację, oceniając krytycznie jej postawę.
  - Zdaniem służb kontrolnych podlegających komendantowi wojewódzkiemu, niewystąpienie o zgodę następczą było decyzją nieprzemyślaną - mówi rzecznik KWP, Andrzej Borowiak. I dodaje: - Osoba odpowiedzialna za ten stan rzeczy nie jest już funkcjonariuszem, przeszła na emeryturę.

  Czy to znaczy, że prokuratura może wrócić do umorzonej sprawy i dać policji szansę na wyłapanie całego "układu"? Kto wchodził w jego skład, jest dla śledczych jasne, wystarczyłoby naprawić błędy. - Zanim podejmę jakąkolwiek decyzję, muszę zapoznać się z dokumentami. O policyjnej kontroli i jej wynikach dowiaduję się od pana - odpowiada Wojciech Kiszka z Prokuratury Okręgowej.

  Po naszych tekstach własne postępowanie wszczął WZPN. Prezes związku Stefan Antkowiak zawiesił sędziów, których puściła policja, "do czasu wyjaśnienia sprawy".

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zaniedbania w śledztwie korupcyjnym

  kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 28

  Policja,policją , ale żeby przewodniczący WZPN Antkowiak nie znał regulaminu na podstawie którego MOŻE ukarac skorumpowanie kluby, to szczyt wszystkiego. Najwyżscy czas wykopać Antkowiaka- pływaka...rozwiń całość

  Policja,policją , ale żeby przewodniczący WZPN Antkowiak nie znał regulaminu na podstawie którego MOŻE ukarac skorumpowanie kluby, to szczyt wszystkiego. Najwyżscy czas wykopać Antkowiaka- pływaka z ciepłej posadki.Jego lawirowanie swiadczy niezbicie, że nie jest zainteresowany oczyszczeniem piłki nożnej z korupcji, i czyni wszystko aby łapówkarzy chronić.Ręka w rękę z policją!!! W jakim bagnie my żyjemy?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "błędy" w śledztwie poznańskiej policji

  sceptyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 29

  To nie błędy a popieranie kolesi. Gdyby były to naprawdę "błędy", to osoby winne powinny zdecydowanie z hukiem zmienić zawód. Taka jest poznańska policja - od góry do dołu z tym, że dół bierze...rozwiń całość

  To nie błędy a popieranie kolesi. Gdyby były to naprawdę "błędy", to osoby winne powinny zdecydowanie z hukiem zmienić zawód. Taka jest poznańska policja - od góry do dołu z tym, że dół bierze przykład z góry.Dziwić się treści okrzyków tzw.pseudo kibiców w Bydgoszczy czy Warszawie nz temat policji?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo