Prezydent Sławomir Hinc trafił na bilboardy

  Prezydent Sławomir Hinc trafił na bilboardy

  Jacek Sobczyński, SDR, KAEF

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  "Miasta, kandydaci do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, dziękują wiceprezydentowi Hincowi" - wielkie, uliczne billboardy o tej treści pojawiły się wczoraj w kilku miejscach Poznania. Obiekt szyderczego ataku jest oczywisty. To wiceprezydent Sławomir Hinc, o którym głośno jest od czasu sporu z Teatrem Ósmego Dnia. Ale kto jest pomysłodawcą tajemniczych plakatów?

  - Informacja o zleceniodawcy wchodzi w zakres naszej tajemnicy handlowej - informuje Anna Proszowska-Sala z firmy Stroer, właściciela nośnika, na którym umieszczono plakaty.

  Wbrew zawartej na nich treści trudno podejrzewać o jakąkolwiek zmowę konkurujących z Poznaniem miast. Powód? Tego typu zagrywki mogłyby odbić się na ich niekorzyść w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

  O antyprezydenckie plakaty zapytaliśmy między innymi Pawła Szkotaka, dyrektora Teatru Polskiego, Marcina Maćkiewicza z madeinpoznań, Matoła z Rozbratu. Nikt z nich jednak plakatów nie widział i nie chciał się na ten temat wypowiadać.

  - Plakaty nie muszą zaszkodzić poznaniowi w ubieganiu się o tytuł ESK - mówi Iza Urbanowicz reprezentująca operatora programu ESK Poznań 2016 - firmę Profile. - Zwycięzcę wyłoni 13-osobowe jury, które nie ulegnie presji tekstów z plakatów.

  Sprawy nie komentują także aktorzy Teatru Ósmego Dnia, którzy obecnie przebywają na występach w Niemczech, a o plakatach dowiedzieli się dopiero od nas. Treść plakatu mogłaby sugerować, że stoi za tym poseł Janusz Palikot, który półtora tygodnia temu ogłosił akcję wysyłania listów do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nawołujących do zdyskwalifikowania Poznania w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Przedtem umieścił na swoim blogu numer telefonu komórkowego Sławomira Hinca, zachęcając internautów do wysyłania wiceprezydentowi SMS-ów o treści "Zrzucamy Cię". Próbowaliśmy zapytać lubelskiego posła o akcję plakatową w Poznaniu, ale nie odbierał telefonu i nie reagował na SMS-y.

  Również główny bohater "afery plakatowej" milczy. Wiceprezydent Sławomir Hinc odmówił wczoraj komentarzy na temat prowokacyjnych plakatów.

  Ile kosztują tajemnicze plakaty?

  2130 zł - tyle kosztuje dwutygodniowe wynajęcie jednego nośnika o powierzchni 18 mkw.
  A właśnie na takich nośnikach zawisły prowokujące plakaty. Cena nie obejmuje kosztów ich wydrukowania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POZNAŃ prowincjonalna dziura nie zasługuje na ESK

  Elżbieta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 12

  a miejsce wszelkiej maści zboczeńców Paetzów Krollopów, Grobelnych i Hinców jest w kryminale. na szczęście fronkiewicza nie ma już wśród nas.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ósemki

  irma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

  Faktycznie przydał by się jakiś konkrety "rachunek sumienia" Teatru Ósmego Dnia !
  Skoro jest utrzymywany z publicznych funduszy .
  Raczej ten teatr to ślizga się na przeszłości i to bardzo...rozwiń całość

  Faktycznie przydał by się jakiś konkrety "rachunek sumienia" Teatru Ósmego Dnia !
  Skoro jest utrzymywany z publicznych funduszy .
  Raczej ten teatr to ślizga się na przeszłości i to bardzo odległej .

  A może dziennikarze zrobią jakiś "przegląd" wiedzy o Ósemkach w społeczeństwie ! Oj raczej kiepsko by to wypadło dla Szanownych Artystów Teatru Ósmego Dnia !!
  A może by Ósemki sprywatyzować niech zarabiają sami na chlebuś--skoro tacy dobrzy są.
  Wielu prawdziwych artystów już od dawna "kręcą lody"(??) w swoich samodzielnych niezależnych tetrach-kabaretach !

  Jednak prawda jest taka że dobrze to się krzyczy gdy się jest na publicznym garnuszku !
  Kiedyś tacy "mądrzy" byli stoczniowcy ,górnicy...... i nasi lokalni od Ceglorza , z łożysk czy ZNTK-a i wielu wielu innych !

  A kochane Ósemki zamiast sztuką teatralną się zająć teatr polityczny odstawiają !!

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie można zapoznać się z wynikiem ekonomicznym

  Binio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

  tego teatru? Otrzymane dotacje, uzyskane dochody. To chyba jest jawne, a przynajmniej powinno być. I ile razy ten teatr występował w moim mieście Poznaniu?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Teatr Ósmego Dnia

  maciek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  Instytucje typu Teatr Ósmego Dnia winny zacząć nareszcie zarabiać na siebie, a nie wyciągać ręce po społeczna pieniądze. Albo są akceptowane przez społeczeństwo poprzez zakup biletów na spektakle,...rozwiń całość

  Instytucje typu Teatr Ósmego Dnia winny zacząć nareszcie zarabiać na siebie, a nie wyciągać ręce po społeczna pieniądze. Albo są akceptowane przez społeczeństwo poprzez zakup biletów na spektakle, albo winny skulić pod siebie ogon i zniknąć. Widać jednak mają pieniądze na kampanię przeciw prezydentowi Hincowi. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo