Ostrów: Więcej nowych autobusów

  Ostrów: Więcej nowych autobusów

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W ostatnich czterech latach Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie wzbogacił się o 22 nowe autobusy. Ale to nie koniec wymiany taboru. Na przełomie roku kolejne trzy nowoczesne, niskopodłogowe autobusy trafią do MZK. To efekt ostatniego przetargu. Za jeden autobus miejska spółka zapłaci około 750 tys. zł.
  - Wymieniamy tabor, gdyż musimy pozbyć się starego i wyeksploatowanego, zamieniając go na nowoczesne autobusy spełniające wymogi w zakresie ochrony środowiska, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, w pełni niskopodłogowe i z pełną klimatyzacją - mówi Jerzy Walczyński, prezes MZK w Ostrowie.

  Nie trzeba dodawać, że wszystkie autobusy będą posiadały klimatyzację, gdyż innych firma już nie kupuje. - By utrzymać klientów i zdobywać nowych, musimy stale podnosić jakość naszych usług - dodaje prezes MZK.

  Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec samochodowych inwestycji. Rusza bowiem kolejny unijny program na dofinansowanie transportu miejskiego. MZK chciałby w ramach tego projektu wymienić wszystkie, stare wysłużone jelcze, a jest ich w sumie jeszcze jedenaście, na nowoczesne pojazdy.
  Obecnie MZK posiada 68 autobusów w tym: 61 liniowych, 4 międzymiastowe, 2 szkolne i 1 turystyczny.

  Na wymianie taboru się nie kończy. Spółka co rusz uruchamia nowe linie. Najnowsza linia "B" otwarta zostanie 1 września i połączy dwa duże osiedla Zacharzew z Pruślinem. Dzięki niej mieszkańcy ulic Spacerowej i Przymiejskiej zyskają nowe, bezpośrednie połączenie z centrum, a mieszkańcy Zacharzewa i Wtórku otrzymają dodatkowe połączenie autobusowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo