Poznań: Remonty komplikują ruch na ulicach

  Poznań: Remonty komplikują ruch na ulicach

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wraz z powrotem uczniów do szkół, na ulice Poznania wróci duże natężenie ruchu. To pewne. Już wczoraj po popołudniu ulica Grunwaldzka została totalnie sparaliżowana. Przyczyniła się do tego z jednej strony awaria świateł na skrzyżowaniu z ulicą Matejki oraz wciąż trwający remont jednej nitki ulicy Przybyszewskiego (ma się skończyć dziś). Tam także samochody poruszały się w ślimaczym tempie, podobnie jak na Niestachowskiej. Zablokowane były też Jeżyce. Niestety, ale korki paraliżujące całe kwartały ulic mogą powstawać teraz bardzo często.
  Wciąż trwa wiele remontów i dużych inwestycji (najważniejsze z nich pokazujemy na naszej mapie), które w połączeniu z dużym natężeniem ruchu stanowią mieszankę wybuchową.

  Od dziś łatwiej będzie kierowcom przejechać ul. Dąbrowskiego. Chociaż jest tu zawsze bardzo duży ruch, to od kilku dni dodatkowe utrudnienie stanowiła naprawa torowiska przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza. To spowodowało, że tramwaje zmieniły trasę, a samochody jechały objazdami. Roboty miały potrwać do końca sierpnia, a skończyły się wczoraj.

  - Udało się skończyć wcześniej, ponieważ pracowaliśmy całą dobę - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

  W poniedziałek późnym wieczorem ten fragment Dąbrowskiego udostępniono dla samochodów, a z kolei od dzisiaj wracają na swoje jeżyckie trasy tramwaje.

  Za kilka dni szykują się za to kolejne zmiany w rejonie ulicy Pułaskiego, gdzie na zlecenie Aquanetu od końca czerwca trwają prace przy wymianie uzbrojenia wodociągowo-kanalizacyjnego. Do 3 września zakończy się I etap robót, prowadzony na odcinku od Cichej do skrzyżowania z ulicy Ks. Mieszka I.
  - Oznacza to, że na wspomnianym odcinku zostanie przywrócony ruch samochodowy w obu kierunkach po drodze tymczasowej dla samochodów ulicami Księcia Mieszka I i Pułaskiego - wyjaśnia Maja Zygmanowska z Aquanetu.

  W sobotę zacznie się II etap prac. Będą one prowadzone na połowie jezdni ul. Pułaskiego (od ul. Przepadek do Armii Poznań). Ten fragment drogi będzie przejezdny, ale tylko w stronę Winograd (obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy).

  - Z kolei przez pierwsze dziesięć dni ulica Przepadek będzie przejezdna tylko w stronę ulicy Kutrzeby - mówi Zygmanowska. - Potem będzie przejazd w obu kierunkach, ale dla aut jadących od strony alei Niepodległości w kierunku Winograd będzie czynny tylko jeden z dwóch pasów ruchu.

  Na wiadukcie Antoninek ruch jest płynny, ale kierowcy powinni zachować ostrożność, zwłaszcza przy złych warunkach pogodowych. Drogowcy pracują też na ulicy Wilczak, a wkrótce utrudnienia nie ominą Bułgarskiej i centrum, gdy zacznie się remont nawierzchni alei Niepodległości i ulicy Kościelnej.

  Korków można spodziewać się też w rejonie modernizowanej Bukowskiej i na skrzyżowaniu Złotowskiej i Malwowej, gdzie powstaje rondo. Uważać też trzeba na rondzie Śródka, gdzie trwa etap budowy kolektora ściekowego. Choć od niedawna udostępniono dodatkowy pas jazdy dla kierowców (na wprost), to większe ułatwienia pojawią się dopiero w połowie września, gdy Aquanet zmieni technologię robót w obrębie ronda.

  Otworzą most przez Wartę

  Wahadło za mostem

  Od jutra możliwy będzie przejazd przez most na Warcie w Biedrusku. Oznacza to tyle, że na trasę wrócą autobusy dowożące mieszkańców Murowanej Gośliny na Piątkowo.

  Remont trwał miesiąc. Otwarcie mostu nie oznacza jednak końca utrudnień dla kierowców. Między mostem a rondem w Bolechowie ruch będzie puszczany wahadłowo. Natomiast odcinek między rondem a drogą wojewódzką nr 196 będzie zamknięty dla pojazdów. Drogowcy ze spółki Skanska będą tam nadal pracować.

  W korku trzeba będzie stać również na rozwidleniu dróg do Rogoźna i Skoków.
  Powodem jest budowa obwodnicy Murowanej Gośliny. Utrudnienia na tej drodze potrwają do późnej jesieni. RD

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kiedy były prezydent GROBelny

  Binio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  z szumem otworzy kolejny odcinek Nowych Zawad? I dlaczego dopiero przed wyborami?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo