Poznań: Zyk i Feliński najlepsi w straży

  Poznań: Zyk i Feliński najlepsi w straży

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mikołaj Zyk z Jeżyc został najlepszym strażnikiem szkolnym. Nagrodę dostał także Wojciech Feliński, który ma pod opieką Krzesiny i Pokrzywno.
  W niedzielę przypadał Dzień Straży Gminnej, termin wręczenia nagród nie był więc przypadkowy. - W Poznaniu pracuje 338 strażników, 35 z nich obsługuje monitoring - przypomniał Tomasz Kayser, zastępca prezydenta Poznania, który mówił o różnorodności obowiązków municypalnych. - To usuwanie wraków, nielegalnych wysypisk, sprawdzanie czy legalnie wywożone są nieczystości, karanie za nieprawidłowe parkowanie czy niszczenie zieleni - wyliczał.

  Ale choć straż w Poznaniu istnieje od 19 lat, nie dorobiła się dobrej opinii. Mieszkańcy narzekają najczęściej, że municypalni "bawią się w drogówkę" zakładając blokady i ścigając kierowców za wykroczenia, a nie zajmują się sprawami porządkowymi, że nie potrafią przywołać do porządku właścicieli psów i palaczy.

  Municypalnych oceniali samorządowcy, władze miasta i straży oraz municypalni nagrodzeni w zeszłym roku. Jak być najlepszym? - Trzeba sumiennie wykonywać obowiązki, angażować się w pracę, włożyć w nią serce i inicjatywę - mówi Mikołaj Zyk.

  - Trzeba przez cały czas być między ludźmi, poznać ich, zajmować się ich sprawami nie tylko wtedy, gdy należy przeprowadzić interwencję - dodaje Wojciech Feliński. Jak mówi, jego największym sukcesem było złapanie pedofila. - Czułem satysfakcję i ulgę, że dzięki mnie ten mężczyzna nie zagraża innym - tłumaczy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  IQ strażników

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  145 i 148

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najlepsi?

  Lolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  Najlepsi w czym? W zakładaniu blokad? Chciałbym poznac IQ tych najlepszych.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo