Piła: 30-lecie Solidarności będzie świętowane dwa razy

  Piła: 30-lecie Solidarności będzie świętowane dwa razy

  EW

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Obchody 30. rocznicy podpisania "porozumień sierpniowych" zaplanowano w Pile na 11 września i 19 września. Odbędą się bowiem dwie uroczystości.
  Pierwsza właśnie 11 września - w auli szkoły Towarzystwa Salezjańskiego. Tu spotkają się byli działacze Solidarności, którzy w 1980 roku organizowali w Pile i regionie pierwsze struktury związku, a także pierwsze strajki. Wśród zaproszonych nie zabraknie Franciszka Langnera, legendy pilskiej Solidarności, który 27 sierpnia w Polamie (późniejszy Phlips), zorganizował trzydniowy strajk okupacyjny. Wzięło w nim udział 270 pracowników. Strajk miał wtedy nie tylko charakter ekonomiczny.

  - Chcieliśmy wesprzeć naszych kolegów ze stoczni w Gdańsku - przyznaje Franciszek Langner.
  Podczas spotkania wręczone zostaną odznaczenia dla byłych działaczy Solidarności, którzy w stanie wojennym byli prześladowani i represjonowani. 19 września z kolei w Pilskim Domu Kultury spotkają się obecni członkowie Solidarności. Na uroczysty koncert zaproszono prezydenta miasta i starostę pilskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo