Poznań: Restrukturyzacja pomoże ZNTK?

  Poznań: Restrukturyzacja pomoże ZNTK?

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sprzedaż zmodernizowanych dwudziestoletnich, holenderskich szynobusów i obsługa serwisowa wielkopolskiego taboru, to pomysły zarządu ZNTK na podtrzymanie działalności spółki.
  Akcjonariusze na walnym zgromadzeniu przyjęli plan restrukturyzacji spółki. Do końca sierpnia mają powstać dwie spółki zależne ZNTK, które ze względu na brak wierzytelności będą mogły prowadzić produkcję i zatrudnić około 200 osób. Spółki te z osiągniętych zysków miałyby spłacić długi, jakie ma obecnie ZNTK.

  - Uwierzę w każde jedno słowo, ale w momencie, kiedy wszyscy pracownicy staną przy kasie i będą mogli odebrać wszystkie należności, które jest im winien zarząd - komentuje informację Wojciech Słomka, przewodniczący związków branżowych w ZNTK Poznań. - Dzisiaj nie wierzę w żadne słowa i obietnice - dodaje.

  31 sierpnia odbędzie się kolejne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Już wiadomo, że nie będzie na nim rozpatrywany wniosek o likwidację spółki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a ja czekam na głos solidarności

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  solidarność daj głos dlaczego milczysz

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo Głos!

  mmm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Brawo dla Głosu, że w przeciwieństwie do GW czy epoznan, zapoznaje się ze zdaniem 2 strony, a nie tylko na zaszadzie kopiuj/wklej, (a właściwie tylko wklej), puszczają w eter to co im ktoś łaskawie...rozwiń całość

  Brawo dla Głosu, że w przeciwieństwie do GW czy epoznan, zapoznaje się ze zdaniem 2 strony, a nie tylko na zaszadzie kopiuj/wklej, (a właściwie tylko wklej), puszczają w eter to co im ktoś łaskawie nadeśle. W peałni zgadzam się ze zdaniem pana Słomki.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo