Prawa dla nich brak

  Prawa dla nich brak

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Firmy odszkodowawcze oferują ofiarom wypadków szybką i skuteczną pomoc prawną. Mimo że pracownicy większości z nich do korporacji prawniczych nie należą. I może nie byłoby w tym nic złego, gdyby wywiązywali się z obietnic.
  Często okazuje się jednak, że zamiast pomóc ludziom dotkniętym tragedią, jeszcze bardziej im szkodzą. Bo tu przecież nie o człowieka idzie, ale o zysk! Nie pomogą jednemu, pomogą pięciu następnym. I wezmą za to jedyne 50 procent odszkodowania. Ale czy chociaż w połowie rozumieją to, przez co przeszli ich klienci? Trudno w to uwierzyć, kiedy słyszy się, że niektóre firmy nachodzą ludzi nawet w szpitalu.

  Ale przecież takie kancelarie nie muszą przestrzegać kodeksu etyki, jaki obowiązuje na przykład radców prawnych. Prawo bowiem nie reguluje ich działalności. Wyrastają więc jak grzyby po deszczu. I w razie czego, równie szybko znikają. A człowiek z problemami zostaje. Bo co jednemu swawola, to drugiemu niewola.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo