Raporty z sukcesów przydadzą się w kampanii?

  Raporty z sukcesów przydadzą się w kampanii?

  Tomasz Nyczka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie wiadomo jeszcze nawet, czy Ryszard Grobelny będzie oficjalnym kandydatem PO na prezydenta Poznania, a obecny gospodarz miasta już przygotowuje się do zbliżającej się kampanii wyborczej.
  Dyrektorzy wszystkich wydziałów Urzędu Miasta dostali polecenie, aby opracować raport na temat działalności swoich jednostek. Mają się w nim pochwalić największymi osiągnięciami z kadencji 2006-2010. Niektóre raporty już zostały wysłane, inne właśnie powstają. Co konkretnie znajdzie się w dokumentach? M.in. informacje o inwestycjach, konferencjach i innowacyjnych programach.
  Wydział finansowy na przykład chwali się prezydentowi Grobelnemu emisją obligacji, otwarciem nowych biur obsługi klienta przy ul. Słowackiego, współpracą z bankami w zakresie lokowania środków pieniężnych i uruchomieniem mailowej obsługi pracowników.

  - Piszemy też o nowej obsłudze bankowej urzędu przez ING Bank Śląski i szczegółach przeprowadzenia tej operacji, takich jak otwarcie ponad 1000 rachunków i nowe przedsięwzięcia w zakresie obsługi komputerowej - przyznaje dyr. Hanna Koszczyńska-Karaś. - Od niedawna operatorem urzędu jest ING Bank Śląski, otwarto w związku z tym ponad 1000 nowych rachunków.
  Pracownicy wydziału zwracają też uwagę na fakt współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym z Luksemburga. - Dzięki temu w 2008 i 2009 roku pozyskaliśmy 350 mln złotych - mówi dyr. Hanna Koszczyńska-Karaś.

  Wydział zdrowia też dorzuca swoją cegiełkę.
  - Przede wszystkim zwracamy uwagę na program antynarkotykowy z prawdziwego zdarzenia, który powstał w 2006 roku - mówi nam prosząca o anonimowość pracownica wydziału zdrowia i spraw społecznych. - W raporcie mowa jest też o podjętych przez wydział działaniach przeciwko pladze dopalaczy w Poznaniu.

  To, że raport dla Grobelnego to nie krótka notatka, potwierdzają pracownicy innych wydziałów.
  - Dokument był bardzo obszerny - mówi kierownik Waldemar Rembas z wydziału oświaty. - Pisaliśmy o remontach szkół, oddanych do użytku w tym roku nowych placówkach, takich jak przedszkole przy ul. Księżycowej oraz boiskach. Duża część raportu poświęcona była targom edukacyjnym koordynowanym przez wydział oświaty i 25 mln złotych uzyskanym z projektów europejskich.
  Obszerną listę zasług i osiągnięć przedstawił też prezydentowi wydział ochrony środowiska.

  - Konferencja klimatyczna została oceniona przez uczestników jako najlepsza z odbywających się do tej pory na świecie, także ze względu na jej zaplecze - mówi dyr. Leszek Kurek. A inne sukcesy? - W 2009 roku Poznań, w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Środowiska, został liderem polskiej ekologii. To jedyny przypadek w Polsce, kiedy miasto zdobywa ten tytuł już drugi raz - mówi.

  Czy ten festiwal zasług, sukcesów i osiągnięć, w kontekście zbliżającej się kampanii wyborczej i w sytuacji, kiedy Ryszard Grobelny potrzebuje mocnych kart w rozgrywce z PO i kontrkandydatami z innych partii, nie budzi jednak jednoznacznych skojarzeń?

  - To standardowa sytuacja, że poszczególne jednostki Urzędu Miasta składają raporty ze swojej działalności - twierdzi Maciej Milewicz z biura prasowego prezydenta. Jest to normalna procedura sprawozdawcza każdego urzędu. Raporty spływające z poszczególnych wydziałów związane są więc jedynie z koniecznością podsumowania ich prac w związku z kończącą się kadencją.

  Przez biuro prasowe prezydenta (dla nas Marek Kalemba był przez cały dzień nieuchwytny) tę wersję zainteresowania osiągnięciami wydziałów potwierdza też dyrektor gabinetu prezydenta - Marek Kalemba.

  <iframe src="http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?id=337520014215&width=625&connections=22&stream=false&header=true&height=287" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:625px; height:287px;" allowTransparency="true"></iframe>

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  RR

  RychU (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Mohery maja Jarka, a my Ryśka. Tylko nie mówcie, że "wszystkie Ryśki to fajne chłopaki" - on jest od tej reguły wyjątkiem. Kto poznał bliżej RG wie o czym piszę ... Kolejny przyspawany do stołka.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dosyć pierdzenia w stołek tego głupola

  Wilda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Czy w Poznaniu nie ma inteligentnych i błyskotliwych ludzi ?
  NIE głosować w samorzadowych wyborach na bandytów ganskterów z tej przestepczej anty-polskiej bandy "platforma obywatelska".
  Tą bande...rozwiń całość

  Czy w Poznaniu nie ma inteligentnych i błyskotliwych ludzi ?
  NIE głosować w samorzadowych wyborach na bandytów ganskterów z tej przestepczej anty-polskiej bandy "platforma obywatelska".
  Tą bande ganksterów z PO trzeba ZDELEGALIZOWAĆ i ROZGONIĆ !
  Oni działają na SZKODĘ ogółu obywateli jak się tylko dostaną do koryta władzy !
  Przecież Tuski i Komor to 100% KŁAMCY pospolic i oszołomy karierowicze!

  Ten prymityw Grobelny daje się poduścić byle gównowi z USA czy za granicy i powtarza głupie brednie o jakimś "ociepleniu", zwołuje całe setki tabunów kłamców i chołoty z zagranicy oraz urządza im party oraz ksiuty w Poznaniu za pieniądze POZNAŃSKIEGO PODATNIKU.

  To trzeba być naprawdę tępakiem, aby się dać podpuszczać setkom darmozjadów oszustom z USA co też pieprzą głupoty o jakimś ociepleniu ... a za nimi bredz politycznie poprawny Grobelny, a my poznaniacy za to płacimy !
  DOSYĆ tego !
  Spadaj Grobelny !
  Nadajesz się naiwniaku na dziadka klozetowego !

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ja wiem kto będzie spłacał

  Binio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  długi po byłym prezydencie GROBelnym. Wy też wiecie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo