Stadion będzie miał nowego gospodarza. Tylko kiedy?

  Stadion będzie miał nowego gospodarza. Tylko kiedy?

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Modernizacja Stadionu Miejskiego przy ulicy Bułgarskiej wkroczyła na ostatnią prostą, za trzy tygodnie odbędzie się huczne otwarcie, a wciąż brakuje przyszłego gospodarza, który wykorzysta obiekt nie tylko w czasie mistrzostw. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, pod koniec tygodnia będzie możliwość rozpisania konkursu na operatora.
  Oprócz ostatnich prac budowlanych wewnątrz obiektu, przy Bułgarskiej trwa obecnie wycena nieruchomości stadionowych. Gdy całość się zakończy, ustanowiony zostanie trwały zarząd nad stadionem na rzecz POSiR. Kolejnym krokiem będzie rozpisanie konkursu na operatora.

  - Jest kilka firm, które chcą zarządzać Stadionem Miejskim, ale kto ostatecznie zostanie gospodarzem, okaże się pod koniec roku - zapewnia Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta ds. Euro 2012. - W tej chwili najważniejsze dla nas jest ustanowienie trwałego zarządu, który umożliwi wybór przyszłego gospodarza-zarządcy.

  Potencjalni chętni, to: HSG Zander (operator stadionu we Frankfurcie i współoperator stadionu w Gdańsku), AEG Europe (gospodarz obiektów sportowych na terenie całej Europy) i Sportfive (gigant europejskiego marketingu sportowego, zajmujący się prawami telewizyjnymi i marketingowymi ponad 270 klubów i 30 europejskich federacji piłkarskich, a także razem z HSG Zander operator stadionu w Gdańsku). Zmodernizowaną budowlą chcą się także zająć władze poznańskiego Lecha.

  - Czekamy, aż zostanie rozpisany przetarg i wtedy będziemy się starać o prawo do zarządzania stadionem - mówi Arkadiusz Kasprzak, wiceprezes poznańskiego Lecha. - Naszym atutem jest to, że mamy kibiców, sponsorów i wszystkie instrumenty niezbędne do zarządzania takim obiektem. Jeśli wygramy, z pewnością nie ograniczymy się do organizowania wydarzeń sportowych, ale także będziemy szukać innych źródeł finansowania - zapewnia prezes.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SPRZEDAŻ

  Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Wiedziałem , że tak będzie!!! Stadion wybudowało miasto a właściwie jego mieszkańcy ze swoich podatków kosztem innych potrzebnych w mieście inwestycji :dróg, szkół czy przedszkoli. A teraz...rozwiń całość

  Wiedziałem , że tak będzie!!! Stadion wybudowało miasto a właściwie jego mieszkańcy ze swoich podatków kosztem innych potrzebnych w mieście inwestycji :dróg, szkół czy przedszkoli. A teraz powstanie stały zarząd (oczywiście przedstawiciele miasto usadowią się w tym zarządzie), a stadion zostanie sprzedany. A mieszkaniec Poznania , żeby iść na stadion miejski zapłaci 100 zł za wstęp.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bojka Lecha.. Video

  fotos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 10

  Bojka kiboli Lecha.. video http://www.ultrasonline.com/ref/WIENIAWA/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cały rok??

  poznańczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Może i tak by było aby cały rok coś na stadionie organizować ale jest jeden warunek który należy szybko zrealizować - rozuwany dach nad środkową częścią boiska. Nie wiem dlaczego z niego...rozwiń całość

  Może i tak by było aby cały rok coś na stadionie organizować ale jest jeden warunek który należy szybko zrealizować - rozuwany dach nad środkową częścią boiska. Nie wiem dlaczego z niego zrezygnowano ale to był błąd który szybko należy naprawić dopóki budowlańcy nie zeszli z budowy. Później będzie PO Ptokachzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  operator

  poznan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  tylko nie wy kasprzak!sp......ie do Wronek!tam sobie zarzadzajcie!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo