Poznań: AWF pomaga dzieciom z zalanej Bogatyni

  Poznań: AWF pomaga dzieciom z zalanej Bogatyni

  Jakub Iglewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego trwa zbiórka artykułów szkolnych dla powodzian z Bogatyni. Dary trafią do 140 najbardziej potrzebujących dzieci ze szkół, których domy zostały zalane po sierpniowej nawałnicy.
  - Najbardziej potrzebne są artykuły szkolne i biurowe, takie jak tornistry, zeszyty, długopisy, piórniki czy nawet papier, który posłuży do kserowania pomocy naukowych. I te dary pojawiają się najczęściej - mówi Małgorzata Krzyżanowska-Szejner z AWF-u. - Nasi pracownicy przyjmują również środki czystości oraz sprzęt pomocny przy osuszaniu budynków, taki jak mopy i rękawice oraz żywność o długim terminie ważności. Ludzie przynoszą odzież i zabawki, np. puzzle, a ostatnio pojawiły się nawet dwa odtwarzacze CD i zegarek.

  Zbiórka potrwa do najbliższego piątku, a w poniedziałek do szkół w Bogatyni wyruszy transport darów z AWF. - W czasie poprzedniej powodzi współpracowaliśmy z instytucjami zajmującymi się taką formą pomocy, jednak tak naprawdę nie wiemy dokąd trafiły nasze dary. W tym roku nasza pomoc pojedzie do konkretnych szkół i dzieci. Oprócz organizacji zbiórki wyślemy też koszulki dla dzieci oraz zajmiemy się transportem - oznajmia M. Krzyżanowska-Szejner.

  Część ludzi chce dalej pomagać dzieciom i zostawia w tornistrach pełnych darów listy ze swoimi danymi. - My również nie chcemy zakończyć wsparcia na tej jednej akcji - dodaje M. Krzyżanowska-Szejner.

  Zbiórka darów odbywa się w głównym budynku Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Królowej Jadwigi 27/39. Więcej informacji na stronie: www.awf.poznan.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo