Kórnik: Miasto ma nowego partnera z Austrii

  Kórnik: Miasto ma nowego partnera z Austrii

  Eliza Mączka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od wielu już lat Kórnik posiada umowy partnerskie z Wymbritseradiel w Holandii i niemiecką gminą Königstein im Taunus. Teraz dołączyła do nich także miejscowość z Austrii.
  Langenlois, największe miasto w regionie Krems-Land, podczas wizyty w Kórniku reprezentowali Hubert Meisl, burmistrz miasta i radni. Najpierw przedstawiono gościom walory przyrodnicze i turystyczne Kórnika, jego infrastrukturę i wszystko, czym gmina może się pochwalić.

  Pierwsze wspólne zamierzenia gmin będą dotyczyły współpracy na płaszczyźnie organizacji pozarządowych. W austriackim mieście jest ich ponad sto, a w gminie Kórnik ponad czterdzieści.


  Austriacy nie mogli wyjechać z Kórnika bez zwiedzenia zamku, czy Arboretum. Podczas wizyty w tych miejscach zagraniczni goście nie kryli zachwytu. Delegacja odwiedziła również Urząd Miasta w Kórniku oraz płynęła statkiem "Anna Maria" po Jeziorze Kórnickim.

  Wizyta i ustalenia odnośnie przyszłej współpracy z pewnością zaowocują przyjaźnią pomiędzy dwoma miastami, Kórnikiem i Langenlois. Gminy zamierzają teraz dzielić się wzajemnymi doświadczeniami, i to nie tylko tymi na polu samorządowym, ale i kulturalnym. Z pewnością będzie to kolejny rozdział międzynarodowej współpracy Kórnika

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo